Esileht » Arvamused » Arvamus »

Suvi südames

20.06.2012 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Kuigi kalendrisuvi algab alles homme, tajusin möödunud nädalal, et kevad on märkamatult suveks üle läinud. Kogu nädal oli eriline oma meeleolu ja rütmi poolest. Selliseid nädalaid on aastas kaks, teine neist on enne jõule. Selles ajas on rahutust ja ruttu, millegi põneva ja enneolematu ootust, unistuste täitumise võimalikkust.
Jah, kui julged elada ja unistada, võib paljugi korda saata. «Suvi, suvi, suur põhjamaa suvi – lauluaeg meredes! Kõik muu siin minetab huvi, ma õnnelik eneses,» on luuletanud Almi Tugev. Just sarnased mõtted tiirlesid peas, kui kalapaadis pimedate reisiseltskonnaga Kesselaiule sõitsime. Kaunist päeva nautides käisid unistused ka Gotlandile, kus eelmine päev olid randunud meie ümbermaailmarändurid Jaan Tätte ja Marko Matvere. Usun, et need kaks meest ja nende kaaslased olid õnnelikud ja rahulolevad. Nad olid julgelt unistanud ja takistused võitnud. Just seda julgust vajame oma südamesse ja selle olemasolu kogesin ka väikesel merereisil.
Põnevusega ootasin pühapäeva ja vaimulikku laulupäeva ning õhtust kontserti. Korraldajad olid kõvasti vaeva näinud, et pidu igati meeldejääv ja õnnestunud oleks. Mis sest, et pikk päev oli väsitav. Põhjamaal elataksegi suvel intensiivselt – igast päevast võetakse viimast. Ja suvi on vastuoluline aeg: ühtpidi puhkuse, aga teistpidi intensiivse suhtluse aeg. Meeled on valla, et laulda tänuks Kõigekõrgemale ja isamaale, et külastada pühakodasid ja sugulasi-tuttavaid, et olla koos lähedastega.
Juba täna oleme koos paljude meie lugejatega, reisides Läänemaal ja jagades ühiseid palvehetki. Need sõidud on alati olnud kosutavad ja nauditavad, kantud headest mõtetest ja soovidest. Kõigile suve südamesse soovides läheme toimetusega puhkusele ja kohtume taas augustis.
Rita Puidet       

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)