Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suvele panid punkti Pluss­­- meedia ja Life’i tantsulaager

04.09.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Juba neljandat suve toimus Eestis Plussmeedia suvelaager. Seekord peeti aga üheskoos Plussi laagriga esmakordselt ka Life’i tantsulaager.

Laagrid toimusid Oru koolis Läänemaal 21.–25. augustini.

Julgustav ja motiveeriv Plussmeedia suvelaager
Plussi suvelaagrist võtsid osa noored Venemaalt, Soomest ja Eestist ning osalejaid oli 20 ringis. Kolme riigi noored vabatahtlikud võisid kuulda kahte abistavat loengut meediavaldkonnast. Esmalt jagas vajalikke nõuandeid ja rääkis põnevast meediatööst Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu. Teises loengus aga tutvustas soomlane Hannu Korpela pildistamiseks vajaminevaid nippe.
Laagri kolmas päev möödus Vormsi saarel, kus filmiti uus noorte lühifilm, mida on peagi võimalik näha Plussi koduleheküljel. Peale selle tehti fotosid uue ajakirjanumbri tarvis, mille seekordseks teemaks on «Elupilt».
Iiris Kohv on olnud laagris juba seitse korda. Plussi vabatahtlikuks olemine on andnud talle võimaluse reisida, õppida aasta Soomes meediatööd ja ennast proovile panna. «Täna on olnud suurepärane võimalus kohtuda Toivo Tänavsuuga, kelle kirjutiste suur fänn ma olen, ta julgustas mind väga palju,» jagas Iiris, kelle arvates on selle suve laager andnud hästi palju julgust ja motivatsiooni, et jätkata ajakirjanikutööd. «Nüüd on ka lihtsam kirjutada neid artikleid, mis hommikul tundusid vägagi keerulised.»

Life’i tantsulaager – võimalus tantsida
Tantsulaager toimus esmakordselt ning selle eesmärgiks oli tuua kokku sarnaste eluvaadete ja huvidega noori, samas arendada nende tantsuoskusi. Osavõtjaid oli ligikaudu 35 ja laagris õpetatavatest stiilidest oli võimalik keskenduda ühele kolmest: Iisraeli tants, hip­hop või jazz. Kohal olid professionaalsed õpetajad Lätist, Soomest ja Eestist. Ilmselgelt ei küsi tantsimine vanust ning ka osavõtjaid oli väga erinevas eas: noorim neist 11aastane, vanim 45aastane.
Idee sellise laagri korraldamiseks tuli Soomest, kus toimub Life’i laager juba aastakümneid. Seal on võimalik valida endale sobiv ala, millega laagri vältel tegelda, näiteks sport, meedia, maalimine, käsitöö või erinevad tantsustiilid. Eesti laagri korraldustiimi juht Signe Reinaru, kes selles Soome laagris osales, arvas, et ka meil võiks midagi sarnast toimuda, kuid korraldatav laager võiks olla esialgu tantsu suunitlusega.
17aastane Kristina, kes on tegelnud peo-, rahva- ja line-tantsuga, kuulis laagrist Lääne-Nigula noorteõhtul. «Ootuseks oli lihtsalt saada võimalust tantsida,» jagas Kristina mõtteid laagrisse tulles.
Peale tantsutundide, mis võtsid enda alla suurema osa päevast, sai hommiku- ja õhtuprogrammis ühiselt laulda houseband’i saatel, kuulda piibliõpetust ja ka koos teiste noortega Piiblit uurida. Laagri viimaseks õhtuks oli ette valmistatud avalik kontsert, kus kõik rühmad astusid üles laagri jooksul õpitud kavaga, muusikaga täiendasid Reinaru Vennad ning sõnumit jagas Joel Reinaru.
Nii meedia- kui tantsulaager lõppesid noorte jumalateenistusega Lääne-Nigula kirikus, kus ka koguduse inimesed said kuulda-näha noorte tegemistest filmi vaadates ja tantsudele kaasa elades.
Jane Hüdsi

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)