Esileht » Arvamused » Arvamus »

Suveküsitlus

03.08.2011 | | Rubriik: Arvamus

 Kuidas on Pilistvere valmis 11.–14. augustini toimuvaks kirikunoorte festivaliks JäPe, mis kannab sel aastal pealkirja «Mina usun»?
Pilistvere koguduse diakon Hermann Kalmus:
Oleme valmis, paremini kui kunagi varem! Loomulikult on nii rohkearvulise osavõtjaskonnaga neljapäevase noortefestivali ettevalmistus ja läbiviimine Pilistvere kogudusele parajaks väljakutseks. Selles mõttes on päris pingerikas aeg käsil. Teiselt poolt on meile aga suureks rõõmuks ja auks, et üldkiriklik noorte kokkutulek juba aastaid meie kirikla mail toimub. Küllap siis oleme suutnud tõestada, et paik sobib. Pakume üle Eesti kokku tulnud noortele näite, et elu käib ka maal, mitte ainult Tallinnas ja Tartus ja piiri taga. Alates 2003. aastast on paljudele Pilistvere omaseks saanud tänu JäPele (2008. aasta kokkutulek oli Kambjas ning eelmisel aastal oldi kirikupäeva raames Tartus).
Muidugi ei vea me laagrit vaid siinsete jõududega, korraldustiim koosneb LNÜ inimestest ja hulgast vabatahtlikest, aga ikkagi lasub moraalne vastutus ürituse kordamineku eest Pilistvere inimestel.
Mitmed olmeküsimused on tänavu lihtsamini lahendatavad. Näiteks pakub äsja valminud avar väliköök võimalusi paremaks toitlustamiseks. Aastatega on tekkinud kogemused ja valmisolek, seetõttu teame juba, mida oodata.
Veel enne JäPe nädalalõppu võõrustab Pilistvere Tallinna Oleviste koguduse noori, samuti toimub siin Avatud Piibli Ühingu lastelaager. Selline ürituste tihedus iseloomustab Pilistvere suve tervikuna – kogu aeg on midagi teoksil.
Kasutaksin võimalust Eesti Kiriku vahendusel teha üleskutse EELK vaimulikele ning teistele töötegijatele. Otsige oma noored üles ning saatke nad Pilistverre. Osaduses leiame Jumala.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)