Esileht » Arvamused » Arvamus »

Suveküsitlus

10.08.2011 | | Rubriik: Arvamus

Esimene Missio Läänemaa peeti Haapsalus 20 aastat tagasi. Sel aastal jätkub ettevõtmisi 19.–28. augustini nii linna kui maakonda, kulminatsiooniks 20. augustil peetav konverents ja pidulik jumalateenistus piiskopilinnuses.
Milliste mõtete ja tunnetega vaatate olnule ja tulevale missiole?
EELK Lääne praost, assessor Tiit Salumäe:
Emotsioonid ja tehtud tööd meenuvad selgemini nüüd, kui on olnud võimalust toonaseid arhiividokumente sirvida. Juba 1990. aasta lõpul tulime kokku ning 20 aastat tagasi jaanuaris võtsime vastu otsuse korraldada Lääne ja Pärnu praostkonnas omalaadne evangelisatsiooniüritus. Pidasime läbirääkimisi eri tasandeil ja esialgu kevadesse kavandatud ettevõtmine sai teoks augustis. Omamoodi kinnitav on lugeda, et juba toona saime meediaväljaannetes kajastuse, erilehes oli hulk häid artikleid. Näiteks kirjutas Andres Põder sellest, et kirikul ei ole enam aega oodata, ning Heino Noor rõhutas, et missio tervendab inimest sügavuti.
Mäletan, et panime suurt rõhku koolituskoosolekutele, mis tõi läbi organiseerimistöö kiriku juurde inimesi, kes on siia praeguseni aktiivselt ka jäänud. Koolitusmaterjale on olnud hea kasutada hiljem leerilastega ühiseid arutelusid pidades.
Seekordse Missio Läänemaa korraldamisel oleme teinud pidevat koostööd nii linna- kui maavalitsusega, organiseerimistööl on olnud lai põhi ja huvi. Ettevõtmisi on plaanitud ka maakonna eri paikadesse. Me kasvame kogudusest kogukonda.
Kui mõtlen eesmärkidele, mis on olnud alati, kuid mida teadvustasime eriliselt esimesel missiol – et kirik oleks avatud, et inimesed julgeksid siia tulla, et oskaksime neid kutsuda ja kõnetada –, siis selles osas ei ole me oma eesmärke täitnud. Kirikut vaadatakse tavaliselt ikkagi ühiskonnast eraldi seisvana.
Tänavu on olnud hulk suuri ülekirikulise kõlapinnaga üritusi, seega ei oska ennustada, palju huvilisi Haapsallu jõuab, aga usun, et ühtsus ja koostöö võiks olla meie kõigi jaoks oluline.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)