Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suvehari oli Viljandi Jaanis sündmusterohke

07.08.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Tiitusele medal21. juulil Viljandi Jaani kirikusse jõudes oli peapiiskop Andres Põderil tegemist palju: ta andis EELK Teeneteristi õp Marko Tiitusele, EELK tänukirja koguduse nõukogu liikmele Karl Luhtile ja pühitses remonditud käärkambri.
Et õp Marko Tiitus viibis nelipühal sõpruskoguduse külalisena Soomes Porvoos, ei saanud ta osa võtta tänujumalateenistusest Tallinna toomkirikus, kus kirikupea tublisid töötegijaid autasustas ja vastavalt kirikuvalitsuse otsusele ka Viljandi praostkonna praostile EELK Teeneteristi III järgu ordeni üle anda soovis. Sellepärast võttis peapiiskop keset oma suvepuhkust ette ekstra reisi Mulgimaale, et anda õp Tiitusele koguduse ees üle EELK tunnustus pikaajalise viljaka tegevuse eest kiriku, sealhulgas Viljandi Jaani koguduse heaks.
Ühtlasi andis peapiiskop EELK tänukirja üle Jaani koguduse eakamale nõukogu liikmele, 1. juulil 90aastaseks saanud Karl Luhtile, kes hoolimata oma kõrgest east osaleb siiani kodukoguduse elu edendamisel. Elupõlise kaupmehena on ta jätkuvalt tegev ettevõtluses, head füüsilist vormi hoiab alal tervisespordiga ning vaimu turgutamiseks jõuab tihti kirikusse. Karl Luhtil on neli last, viis lapselast ja kaks lapselapselast, oma meelistegevuseks nimetab ta reisimist.
Pärast missat pühitses peapiiskop kiriku äsjaremonditud käärkambri. «Kiriku arengukavasse sai nende ruumide uuendamine sisse kirjutatud ning nüüd oleme väga rõõmsad, et planeeritu on tänu lahketele toetajatele ja annetajatele hästi ka korda läinud,» tunnistab õp Tiitus kirikulehele, selgitades, et viimati remonditi ruume 20 aastat tagasi kiriku taastamisel.
Kantseleiks ja vaimuliku töökabinetiks jagatud käärkamber on pärast remonti helikindlate seintega, kena värvilahenduse ning hea valgustusega. See soosib igati koguduseelu edenemist. «Võrreldes katuse või torni paigaldusega võib meie remont tunduda väike asi, aga kohalikus mõttes on tegemist vägagi märkimisväärse saavutusega,» jagab õp Tiitus oma rõõmu.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)