Esileht » Online » Online artiklid »

Suutmatus kokku leppida ähvardas suurejoonelise sarja katkestada

12.06.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Artikkel ilmus 5. juuni «Sakalas»

Möödunud nädalal tuli toimetusse Tarvastu kiriku traditsioonilise suvenäituse avamise kutse. Sel reedel pidid oma tööd vaatajate ette tooma Katariina gildi kunstnikud Tallinnast.

Esmaspäeval saatis korraldaja Allan Luha teate, et ettevõtmine jääb ära, sest Tarvastu uus kirikuõpetaja Elve Bender esitas näituse avamise eel tingimused, mida ei ole võimalik täita.

Allan Luha sõnul andis kirikuõpetaja mõista, et kirikusse tulijad peab vastu võtma väljaõppe saanud giid, esemete ülespanekuks peavad olema siinid ja väljapanek ise religioosse sisuga.

«Katariina gildi kunstnikud usuteemalisi teoseid ei valmista,» kahtleb Allan Luha võimaluses õpetaja sisulisi nõudeid täita.

Allan Luha, kes on juba viis aastat valla toel korraldanud Tarvastu kandile kuulsust toonud suvenäitusi, meelitades sinna nimekaid kunstnikke ja avamisele tuntud muusikuid, on õpetaja peale solvunud.

«Ta ju teadis, et näitus tuleb. Kui Katariina gildi poolne korraldaja Ene Pars tuli kohale, siis Elve Benderit ei olnud. Kõigest nädal enne avamist teada anda, et näitust teha ei saa, pole korrektne. Sain muusikutelt sarjata, et esinemise nii hilja ära ütlesin, sest neil on nädalavahetused suvel pikalt ette planeeritud,» räägib Allan Luha.

Pole luba küsinud

Elve Bender väidab vastu, et Allan Luha ei ole näituse korraldamiseks ja kiriku kasutamiseks koguduselt luba küsinud.

«Mul on omad ootused ja nõudmised, kuidas seda võib teha. Ma ei taha teoste naelutamisest seinte sisse jäävaid auke. Meil on omad seadused.»

Edasi loe Sakalast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)