Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suure-Jaani vaimuliku laulupäeva lähenedes

02.05.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Muusika


XV Suure-Jaani muusikafestivali raames toimub 17. juunil suurejooneline vaimulik laulupäev.

Sellega meenutatakse Suure-Jaanis 1980ndail toimunud muusikasündmusi, mille eestvedajaks oli nüüdne peapiiskop ja vaimuliku laulupäeva patroon Andres Põder.
Osalema on kutsutud nais-, sega- ja pasunakoorid, kooriliikidest on esindatud ka valik-, ühend- ja valikpasunakoorid.
Solistina astub üles Tõnis Mägi, kaasatud on Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Andres Mustonen, Jaan-Eik Tulve, Piret Aidulo, Ene Üleoja ja paljud teised tuntud muusikud.
Kavas on nii Eesti kui Euroopa klassikalist ja kaasaegsemat vaimulikku muusikat, nii tuntud ja armastatud laule (Tõnis Mägi «Koit», L. Beethoven «Kõik taevad laulvad») kui uuemat muusikat (Andres Uibo «Agnus Dei», Tuuliki Jürjo «Oh kui õndsad on need pühad taevas»).
Laulupäeva jaoks on Toomas Trassilt tellitud ka uudisteos «Ave Maria», mille kannab ette valikkoor koos sümfooniaorkestriga.
Laulupäeva eelproovid on kohtadel suures osas juba peetud, kokku saavad veel ka valikkoorid.
Kirikumuusika liidu tegevjuht ja üks laulupäeva ettevalmistajaist Tuuliki Jürjo tõdes, et rõõmustav on lauljate hulk, ligi tuhat inimest on koorides juba registreerunud.
«Loodan, et asjad sujuvad ja suudame oma inimestega sõbralikult nii ruumi kui aja mõttes ära mahtuda. Eks ettevalmistustöö on pingeline nagu ikka, aga kui kõik hästi läheb, on tegu tõeliselt suurejoonelise vaimuliku muusika peoga.»
Muusikat ja mõtisklusi jagub Suure-Jaani maile 16.–23. juunini suisa nädalaks, nii suuremate kollektiivide esituses kui intiimsemas laadis esinejailt. Festivali kunstiline juht on Andres Uibo.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)