Esileht » Online » Online artiklid »

Suure-Jaani vägevusele ei ole midagi vastu panna

14.06.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Artikkel ilmus 12. juuni «Sakalas»

«Ma ei räägikski nii palju esinejatest, vaid rõhutaks ikka seda Suure-Jaani vägevat juurikat. Ühelgi teisel Eesti paigal ei ole midagi sellist vastu panna,» ütleb Suure-Jaani muusikafestivali kunstiline juht Andres Uibo.

«Festivali avame heliloojate Kappide majamuuseumis. Selle hoone ehitas Hans Kapp, Villem Kapi isa. Hans Kapp korraldas esimese vaimuliku laulupäeva. Villem Kapp on andnud meile «Põhjaranniku», tema sümfooniat number 2 mängivad BBC orkestrid,» jutustab ta.

«Kell kuus oleme Mart Saare majamuuseumis. Mida Mart Saar tähendab eesti muusikale, ei ole vaja pikemalt seletada. Esimese päeva lõpetame omaaegse Peterburi akadeemiku, tsaari õukonnakunstniku ja Eesti suurima fresko looja Johann Köleri kodus. See on vägev! Üheski teises paigas ei saaks me ühel päeval olla kolme maailmamehe kodus,» on kõneleja vaimustuses.

Üle tuhande laulja

Vaimulikku laulupäeva peab Andres Uibo selle muusikapeo tippsündmuseks. «Koos on üle tuhande laulja, lisaks sümfoonia- ja puhkpilliorkester. Nemad täidavad terve pühapäevase päeva.»

Edasi loe Sakalast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)