Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Surfarite Piibel

01.04.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

CSI direktor Brett Davis (vasakul) koos Daniel Willisega Uus-Lõuna-Walesi Piibliseltsist ja elukutselise surfari Brendon Newtoniga. Ees DVD autor Brad Whittaker.

Kui liikumine Rahvusvahelised Kristlikud Surfarid (Christian Surfers International) üllitas 2002. aastal koos Austraalia Uus-Lõuna-Walesi Piibliseltsiga esimese lainelauduritele mõeldud Piibli, sai sellest ala harrastajate seas otsemaid hitt, mis kandis ka head vilja.
«Lugesin pärast rasket sporditraumat haiglas ainult surfarite Piiblit,» tunnistas alaga tipptasemel tegelev Glenn Thurston. «Paranenult olin ka Kristusesse uskuma hakanud.»
Lainelauasõit kogub maailmas järjest populaarsust. Noorte jaoks tähendab see vabadust, põnevust ja looduslähedust. Ehkki spordiala peetakse tihti kristlusele vastanduvaks, on esimest surfarite Piiblit müüdud maailmas üle 75 000 eksemplari.
Brett Davis, liikumise Rahvusvahelised Kristlikud Surfarid direktor selgitab: «Paljud arvavad, et sõnapaar «kristlikud surfarid» on umbes sama küsitav kui «intelligentne sõda», sest kristlaste ja lainelaudurite elustiilid tunduvad vastandlikud. Surf on tihedalt seotud loodusjõududega ja võib-olla on surfaril tõesti kiusatus teenida pigem loodut kui Loojat. Austraallased tõepoolest meelsamini surfavad, kui käivad regulaarselt kirikus. Paistab, et see sport aitab neid kuidagi. Lainelaudurite Piibli kaudu püüame me neid juhatada lainete ja looduse loojani.»
Mullu oktoobris esitleti kristlike surfarite organisatsiooni asutamispaigas Cronulla Beachil kolme jumalasõna uudisväljaannet: veekindlas ümbrises Piiblit, Uut Testamenti ning «Surfari teejuhti Jumala juurde», taskuformaadis Markuse evangeeliumi. Teosed sisaldavad tunnistusi tuntud kristlikelt lainelauduritelt.
Kaasas on DVD nii hingematvate kaadritega lainelauasõidust kui dokumentaaliga surfarite tegutsemisest 2007. aastal Indoneesias tsunamiohvrite toetuseks, kus seitse maailmakuulsat sportlast osalesid kaevude ja kogukonnakeskuste rajamisel. DVD väljaandmist toetanud piibliselts loodab, et oma iidolite usutegudest teada saades tekib järjest rohkematel huvi Piibli vastu.
Surfarite Piibli toetuseks kogutakse annetusi nagu piiblitöö heaks ikka. Jaanuaris ilmus lainelaudurite Piibli hispaaniakeelne variant, millest pooled, 5000 eksemplari, levitab Ühinenud Piibliseltsid Miamis ning ülejäänud mujal kristlike surfarite keskustes ja hispaaniakeelsete maade piibliseltside kaudu.
Liikumine Rahvusvahelised Kristlikud Surfarid asutati 1977. aastal Austraalias. Organisatsioon on levinud USAsse, Inglismaale, Brasiiliasse, Peruusse, Portugali, Jaapanisse, Tahitile, Lõuna-Aafrikasse, Indoneesiasse ja Uus-Meremaale.
Austraalia Piibliseltsi materjalide põhjal
Piret Riim

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)