Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sünnib uus kristliku taustaga Püha Johannese kool

05.12.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

«Tallinnas Nõmme Lunastaja kirikus toimunud heategevuskontsert uue, alles loodava Püha Johannese kooli toetuseks läks igati korda,» ütles Eesti Kirikule Liivika Simmul, üks korraldajaist ja kooli eestvedajaist.

«Saime palju head vastukaja, publik oli liigutatud kontserdil kangastunud ilust, rahust ja südamlikkusest. Loodame, et selline meeleolu on avaakord tulevasele koolikultuurile. Oleme tänulikud esinejaile, kes tulid tasuta, eriti kui mõelda, et me pole kogemustega kontserdikorraldajad. Isegi helirežii tegijad ütlesid, et arvet pole vaja esitada, see oli kõigi poolt puhas heategevusüritus.»
Saal oli täis. Mitmekülgne kava sisaldas palju eestikeelset õigeusu liturgilist muusikat. Ette astusid väga tuntud ning hinnatud Heinavanker, džässduo UMA, Märt Avandi, maestro Arvo Pärt jt.
Idee uuest koolist sündis lastevanemate meeles, kõik Nõmme Ristija Johannese õigeusu kiriku liikmed. Tõukejõude on nii hariduslikke kui isiklikke, kõigil käivitajatel on kooliminejaid lapsi.
«Mõtelgem – mis peaks integreerima koolis õppe sisu, mis on sisuliselt ju kogu loodu? Järelikult saab see koonduda loomingu autori ehk Looja kaudu,» mõtiskleb Liivika Simmul, kel kogemus Rocca al Mare kooli käivitamisega. Häid impulsse on saadud ka Vanalinna hariduskolleegiumilt, kus ta praegu töötab.
«Kõik kogemused, olgu valuga või kergemalt tulnud, kuluvad hetkel ära. Loodame, et tulevaste õpilaste pered austavad kristlikke väärtusi, kuid misjonitöö kooli eesmärk ei ole,» räägib Liivika Simmul. «Väärtushinnangud on pärit õigeusu kiriku varamust ja õigeusu kirikusse kuuluvad ka kooli juhtkonna liikmed. Uus riiklik õppekava seab tähtsaks väärtused, kuid meil nagu igal koolil on selgem ja lihtsam, kui kogu koolipere jaoks on teada üks kindel ankur, mis aitab vältida sihitut triivimist ajastu vaimu suhtelisuse piiritul ookeanil.»
Praegu pole koolil veel ruume ega sisustust, kuid kõik on sujunud kindlate sammudega ja ühtlast lõnga pidi. Et on tegutsetud sisuliselt nulleelarvega ja väga tulemuslikult, näitab, et ettevõtmist ka ülaltpoolt toetatakse.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)