Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Sügisleerikursus alustab

02.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Leerikursusel osalemine on igaühe elus oluline otsus. Noorte inimeste puhul on see eelkõige seotud täisikka jõudmise, abiellumise ja laste tulevikule mõtlemisega. Küpsemas vanuses on lisaks eespool mainitule määrava tähendusega äratundmine, et nüüd ma olen valmis teadlikult saama ristiinimeseks.

Nõukogude perioodil tohtis leeri tulla 18aastaselt, kuna riigi seadustega oli nooremate konfirmeerimine keelatud. Praegu tuleb üha rohkem noori leeri juba 15aastaselt või gümnaasiumi ajal. Pühapäevakoolist väljakasvamise järel tundub loogiline otsida oma teed ja ühineda kogudusega iseseisva liikmena. Viimastel aastatel on üle Eesti oluliselt kasvanud täiskasvanud leeriskäijate hulk.

Juba reformatsiooniajast peale õpetati leeris (saksa keeles tähendab lehren ‘õpetama’) nii Piiblit ja katekismust kui ka lugemist ja kirjutamist. Noored said abielluda, kui nad oskasid lugeda-kirjutada ja olid leeris käinud.
Tänapäeval võib leer kesta mõnest kuust kuni aastani. Leeris õpitakse tundma Piiblit, katekismust, tutvutakse jumalateenistuse, talituste ja kiriku eluga. Kokkuvõtlikult: leer on koguduseliikme ettevalmistus.
 

Selle aasta sügisel kutsume EELK Kuressaare koguduse juurde leeri eelkõige täisealiseks saanud huvilisi. Esimene kokkusaamine toimub neljapäeval, 9. oktoobril kl 18 jumalateenistusega Kuressaare Laurentiuse kirikus. Sissejuhatav leeritund algab vahetult pärast seda ehk kell 19.15. Leeritunnid toimuvad reeglina neljapäevaõhtuti kuni ristimise ja leeripühani 3. advendipühapäeval ehk 14. detsembril. Leeriaja jooksul tuleb osaleda vähemalt neljal jumalateenistusel ja leeritundide kõrval lugeda kodus soovitatavat kirjandust. Täiendavat informatsiooni saab tööpäevi küsida koguduse telefonil 45 36 560 või koguduse õpetajalt telefonil 51 48 199. Sügisleerikursused toimuvad ka kõigis teistes Saaremaa kogudustes. Huvi korral tuleks võtta ühendust leeritöö korraldaja ehk kohaliku koguduse õpetajaga.

Kohtumiseni kirikus!
Anti Toplaan ja Tiina Ool

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)