Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Sotsiaaltöö püsib armul ja õnnistusel

02.02.2011 | | Rubriik: Ühiskond

Möödunud kevadel peeti sotsiaalkeskuse õuel tsirkusepäeva.  Erakogu   Inimesed on hakanud rohkem annetama ja mõistma sotsiaaltöö vajalikkust, kinnitab Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar.
Loo ajendiks sai hiljuti Areenist loetud intervjuu kirjanik Kaur Kenderiga, kes mainis, et annetab esinemisest saadud tasu juba aastaid Tallinna Peeteli koguduse sotsiaaltöö heaks.
Mati Sinisaar tänab teda, tema sõpru kodu- ja välismaalt, kõiki annetajaid ja vabatahtlikke. «Jumala arm on jätkuvalt väga suur, meie töö püsib armul ja õnnistusel,» on Mati tänulik.   
Keskus tegeleb aktiivselt poolesaja lapsega, see on suurim arv noori, kellega ollakse pidevalt kontaktis. Et tulemuslikult töötada, peaks Sinisaare sõnul olema laste arv väiksem ja kohti, kust lapsed või noored abi saavad, Tallinnas rohkem.
Kuna ööpäevaringselt tegutsevas noortekeskuses elab praegu 13 noort ja päevakeskus, kust saab süüa, koolitarbeid, riideid ja jalanõusid, tegutseb kuus päeva nädalas, on sotsiaalkeskuse kulud päris suured.
Keskuses on lepingu alusel tööl ka kaks õpetajat – üks noorematele, teine vanematele –, kes pakuvad lastele tugiõpet. Kokku on palgalisi töötajaid 17.
Päeva- ja noortekeskuse tööks saadi linnalt viimati toetust 2004. aasta detsembris, küll on omavalitsus vastava fondi kaudu toetanud peretööd ja toidupakkide jagamist vähekindlustatutele, koostöö on hästi laabunud.
Muutus on toimunud abivajajate osas – suurenenud on eestlaste hulk.
Et vaesus on viimase paari aasta jooksul paljusid puudutanud, on kasvanud sotsiaalkeskuse tegevuse vajalikkuse mõistmine. Sellele on aidanud kaasa ka kirikus korraldatud lahtiste uste päevad.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)