Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Soome luteri kirikust lahkulöönud uuel kirikul on alla saja liikme

30.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Ajaleht Kotimaa teatel on käesoleva aasta augustikuu lõpus registreeritud Nokia Missio Church’il (Soome) praegu veidi alla 100 liikme. Kiriku koolitusjuhi Timo Aro-Heinilä sõnul võimaldas iseseisvumine paremini korraldada usuliikumise vaimulikku elu. Varem luterlikus kirikus ärkamisliikumisena tegutsenud Nokia Missio vajas armulaua pühitsemiseks iga kord kohaliku koguduse või toomkapiitli sellekohast luba. See võimaldas nelja ja poole aastase tegevuse jooksul korraldada neli armulauaga jumalateenistust.

Iseseisvunud kirikus lubatakse armulauda pühitseda perekonna peal või koguduserakukese juhil, sellega soovitakse järgida algkoguduse eeskuju. Luterlikku tava lubada armulauda pühitseda vaid koguduse vaimulikel peetakse koormavaks traditsiooniks, mis näitab kiriku soovi valitseda õpetuse üle.

Nokia Missio Church on seadnud oma eesmärgiks teha misjonitööd nii Soomes kui teistes riikides. Kui Aro-Heinilä sõnul koguneb Soomes uue kiriku suursündmustele ligi sada inimest, mida on ligi kaks korda vähem kui neli aastat tagasi, jälgib internetis toimuvat videoülekannet enamasti mitusada inimest.

Varem samal teemal:

Nokias loodavale uuele kirikule koostatakse katekismust (19.05.2008)

Nokia Missio teeb ettevalmistusi iseseisva kiriku loomiseks (23.03.2008)

Tampere piiskopiks kandideerinud Markku Koivisto kaalub luteri kirikust lahkumist (16.03.2008)

http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=550&Itemid=1

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)