Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Soome Instituudis Potuska-näitus

27.03.2009 | | Rubriik: Teated

3. aprillil kell 15.00 avatakse Soome Instituudis Harju 1 II korrusel Potuska-näitus.

 

Näitus on esimene sündmus, millega Tallinna Soome Püha Peetri kogudus tähistab oma 20. aastapäeva. Potuska tuleb venekeelsest sõnast paduška – padi.

Tallinna Soome koguduse ingeri vanaprouad kogusid  koostöös Soome Ingeri Kultuuriseltsiga 2008. aastal algatatud nn. jutustavate patjade töötoas mälestusi oma eluteest. Fotod  tähtsatest hetkedest kanti kangale, millest omakorda õmmeldi padjakatted. Osa pilte on kantud ka savitöödele.

Ingeri kultuur on suures osas just mälestuste ja mälestamise kultuur. Koos saatusekaaslastega meenutatakse nii lapsepõlve koduküla kui ka raskeid aegu, mida ingerlaste elukaares on olnud liigagi  palju.

Ingeri Kultuuriseltsil on mälestuste kunstilisel talletamisel tähtis osa. Käsitöö läbi saab elulugu nähtavaks ja   raskest ning kannatusterohkest loost sünnib ehe ja kaunis kunstiline tervik.

Ingeri Kultuuriseltsi töögrupis oli   mitmete kunstiliikide asjatundjaid. Savitöid harjutati koos kunstnik dr. Helena Leppäsega, piltidega tegeles fotoõpetaja Aune Kämäräinen, intervjueerimise ning patjade kujundamise eest vastutasid Marja Karhula, Pirkko Nykänen, Elma Puidet ja Liisa Söderlund, juhendajana osales ka kirikuõpetaja Hannele Repo. Töötuba sai teoks tänu vabatahtlike eestvõttele ja TallinkSilja kingitud laevapileteile. 

Näitus Soome Instituudis jääb avatuks kuni aprilli lõpuni. 

5. aprillil kell 16.00 toimub Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus koguduse 20. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert Esinevad koguduse muusikud Triin Ella (mezzosopran) ja organist Ulla Krigul ning külalistena akordionist Sirje Mõttus  ja klarnetist Meelis Vind.   Sissepääs   tasuta.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)