Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sõna sai lihaks

23.12.2009 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kõigil ajastutel on inimene esitanud oma küsimusi Jumala kohta. Jeesuse selles maailmas olemise ajal küsiti, kas Tema on Jumala läkitatu.Usupuhastusajal küsis Luther, kuidas ma leian armulise Jumala. Tänapäevane inimene küsib: kas Jumal on olemas?
Kõigile neile küsimustele on vastus jõulusündmuses: sõna sai lihaks. Inimesed on loonud tõesti erinevaid teooriaid Jumala kohta, kuid ükski neist pole võrreldav sellega, mis toimus jõulude ajal: Jumal saatis oma Poja siia maailma. Sõnal on kaal, kuid luust-lihast inimene, kes on samaaegselt Jumal, on midagi palju rohkemat. Jeesusest, kes sai lihaks, võime õppida, milline on Jumal.
Issand on kõrge empaatiatundega, Ta mõistab inimesi ja nende vajadusi ning armastusest püüab kõiki aidata. Nii võib lihaks saanud sõna teha siin maailmas imelisi tegusid: aidata abivajajaid, tervendada haigeid, äratada surnuid, andestada patustele. Lisaks õpetas Ta inimesi Jumalana. Temas ühinesid sõna ja teod.
Just seda, mis toimus jõulude ajal, vajame meie. Otsime elumõtet, alust, mis kannaks. Jeesus mõistab meid – Ta sai just selliseks nagu meie. Ainus erinevus meist oli selles, et Tema oli patuta: Temas oli täiuslik headus. Ta andis meie heaks kõik, andis iseennast. Võime selle kingituse vaid vastu võtta ja tunda nii siirast rõõmu sõna lihaks saamise üle.

Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)