Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sõdurpoisid leeris

22.12.2006 | | Rubriik: Kirikuelu

Tapa Väljaõppekeskuse kabelis sai leeriõnnistuse 31 ajateenijat. 7. detsembril õnnistati 29 ja 11. detsembril 2 leerilast, eelnevalt ristiti neist 19. Õnnistuse saanud ajateenijad hakkavad kuuluma erinevatesse EELK kogudustesse. Lisaks hakkab üks ajateenija kuuluma nelipühi kirikusse, tema kirikusse vastuvõtmine seisab ees tuleva aasta alguses. Kursust alustas kokku 38 ajateenijat: lisaks leeritatutele soovis 4 ajateenijat osa võtta vabakuulajana ning 2 ajateenijat lähetati poole kursuse pealt Tallinna. Lähetusest tagasi tulles soovisid nad jätkata sealt, kus kursus pooleli jäi.
Leeriõnnistamisele eelnenud kursus andis ülevaate kristlikust usust. 6 tunni pikkune kursus sisaldas õpetust Piibli, katekismuse, kiriku ajaloo ja kirikuaasta ülesehituse kohta ning EELK tutvustust.
Kursuse eesmärgiks oli kujundada käsikäes teadmiste andmisega vastavat eluhoiakut. Keegi ei oota, et kursuse lõpetajatest on saanud valmis produkt. Nagu ütlesin leerikõnes, ei olnud leeriõnnistamine mitte edukas lõpupäev, vaid esimesi samme ristiinimese teekonnal. Ajateenijad on noored inimesed, kelle kujunemine seisab alles ees. Pigem on oluline, et kujunemine toimuks õiges suunas.
Lisaks kabelis toimunud klassitundidele tuli iga teema kohta lugeda iseseisvalt kirjandust. Ei saa öelda, et õppijate elu oleks lihtsaks tehtud: tunnid toimusid hilja õhtul õppijate vabast ajast, õppematerjali oli palju ning kursus intensiivne.
Kursuse moodustasid need ajateenijad, kes tulid aega teenima selle aasta juulis. Sõduri baaskursuse lõpetamisest on neil üksjagu aega möödas, aasta lõpuks on nad lõpetamas juba kas autojuhi- või seersandikursust.

Uuel aastal on kavas välja kuulutada uus leerikursus. Sedapuhku neile, kes tulid oktoobris aega teenima ja kellel aasta lõpus alles «nooreaeg»  läbi saab. Esimesed huvilised on juba infot küsimas käinud.

Antud suurem leeriõnnistamine oli juba arvult teine, mis toimus hiljuti avatud Tapa Väljaõppekeskuse kabelis.

Silvester Jürjo,

Tapa Väljaõppekeskuse Kaplan

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)