Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

27.11.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Alandlikult eesli seljas ratsutades saabub Jeesus Jeruusalemma. Sama teema tuleb kirikuaastas esile kahel korral, nii uue kirikuaasta alguses, mil algab advendiaeg, kui palmipuudepühal, mis on sissejuhatajaks ülestõusmispühadele eelnevale vaiksele nädalale. Tulemine ja alandlikkus on selle piiblikoha võtmesõnad.
Jeesus tuli siia maailma selleks, et päästa inimkond. Jeesuse tulemise tähendus tulebki kõige paremini esile tema kannatamise, suremise ja ülestõusmise jutustuses. Advendiaeg on jõuludeks valmistumise aeg, mil ootame Päästja sündi maailma. Juba selle ettevalmistusaja esimene pühapäev paneb meid järele mõtlema Jeesuse siia maailma tulemise tähenduse üle. Ta tuli selleks, et surra meie pattude eest ja avada meile tee igavesse ellu.
Jeesus tuli alandlikult. Ta sündis tallis. Eluajal polnud tal vara, ta sisenes viimast korda Jeruusalemma eesli seljas. Jeesus ei mõelnud enda ja oma õpilaste kasu peale, vaid teiste inimeste peale. Ta aitas neid, õpetas, tervendas, äratas surnuid. Jeesus ütles kord: «Rebastel on urud ja taeva lindudel pesad, aga Inimese Pojal ei ole, kuhu ta oma pea võiks panna.» Issand andis endast kõik, loobus meie heaks lõpuks oma elustki.
Maailma Päästja alandlikkuses tulemine kumab läbi kogu kirikuaasta ja annab sellele tähenduse.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)