Esileht » Online » Online artiklid »

Simunas pühitseti vitraaž

04.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Simuna kogudus tähistas pühapäeval oma nimepäeva ja Viru praost pühitses sisse altariruumi vasakpoolse vitraažakna "Maailma loomine", mille motiivid on vana testamendi ainetel.

Ühtlasi võib sellega lugeda valminuks vitraažikunstnik Dolores Hoffmanni kolme akent hõlmava koguteose "Loomine". Kogu projekt kestis kokku seitse aastat.
Pühapäeval pühitsetud altariruumi vasakpoolsel vitraažaknal on kujutatud maailma loomist, seda, kuidas Mooses sai kümne käsu tahvlid ning kõige ülal Jumala silma.
EELK Simuna Püha Siimona ja Juuda koguduse juhatuse esimees Ainar Ojasaar ütles, et mõte vitraažaknad üles panna tuli aastaid tagasi, kui tuntud klaasikunstnik Dolores Hoffmann pidas Simuna kirikus loengu ning tutvustas oma tööd, ideid ja kavandeid.

"Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et altariruumi – kiriku kõige tähtsama osa – aknad näevad väga koledad välja," meenutas Ojasaar, mööndes, et nii see tõepoolest oli ning olukord vajas lahendamist.
Kõige varem, 2005. aastal valmis keskmine, roosaken.
Altari kohal paikneva roosakna vitraaži keskmes asetseb Kristuse monogrammiga püha hostia (armulaualeib), mille ümber vaheldub viinamarjade motiiv vikerkaare kujutistega. Välimisel ringil on kaheteistkümne apostli nimed neile vastavate atribuutidega.

Edasi  Virumaa Teatajast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)