Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

«Siioni kannel» kuulutab päästet

24.08.2011 | | Rubriik: Teated

 Äratusliikumises on oluline osa olnud laulul ja igal äratusliikumisel on aja jooksul moodustunud enam-vähem oma laulupärimus.
Nii on vennastekogudusel loomulikult olnud oma laulutraditsioon, aga Eestis on vaimset laulmist teatud määral rikastanud ka Rootsis 19. sajandil toimunud evangeelne äratusliikumine.
1990ndate algul tõlkis Noa­rootsi tollane köster Johann Klaanmann (1858–1926) neid laule eesti keelde. Laulud köideti vihikuks pealkirja all «Laulud Talle kiituseks» ja neid kasutati mh vennastekoguduses.
Klaanmanni laulukogust inspireerituna on SLEF, MTÜ Rootsi Luterlik Evangeeliumi Ühendus Soomes, koostöös EELK Misjonikeskuse ja Lääne praostkonnaga koostanud kaks vihikut pealkirjaga «Siioni kannel». Nii rootsi- kui soomekeelsel evangeelsel äratusliikumisel Soomes on selle pealkirjaga laulikud.
Osa vihikute laule on pärit Klaanmanni kogust, osa on tõlgitud SLEFi laulikust «Sionsharpani», aga leidub ka päris uusi eestikeelseid laule.
Esimese vihiku keelevead on parandatud ja kaks vihikut, kokku 62 laulu, on koondatud ühtede kaante vahele. Laulud on toodud nii ühe- kui neljahäälsena, mitu neljahäälset versiooni sobib hästi koorile. Laulud on valinud ja arranžeerinud Juhani Martikainen.
Kontakt est@slef.fi
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)