Esileht » Online » Online artiklid »

Sibeliuse akadeemia õppejõud annavad Eliisabeti kirikus kontserdi

13.04.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 18. aprillil kell 11.30 Pärnu Eiisabeti kirikus toimuval eesti-soome vaimuliku muusika kontserdil kõlab tänapäeval loodud psalmimuusika, kontserdil esinevad Sibeliuse akadeemia õppejõud.

Üles astuvad Juhani Haapasalo, Erkki Rajamäki ning Tartu Maarja koguduse kirikumuusik Elke Unt. Kontserdil kõlavad Juhani Haapasalo ja Elke Undi psalmid.

Elke Undi selgituse kohaselt on kontserdi taustalooks pikaajaline koostöö. "Mõlema maa kiriku jumalateenistused on läbi teinud uuendusi, Soomes varem ja Eestis hiljem," rääkis Unt, kelle sõnul on Haapasalo olnud üks juhtivaid figuure Soome kiriku jumalateenistusmuusika uuendusprotsessides ja tema töö mõju on ulatunud ta õpilaste kaudu Eestisse.

Juhani Haapasalo (1950) töötab Sibeliuse akadeemia kirikumuusika osakonnas liturgilise muusika lektorina. Ta on koolituselt kantor-organist ja muusikateooria pedagoog. Haapasalo on andnud välja palju liturgilist muusikat, liturgilist õppematerjali ja toimetanud internetimaterjale. Tema käe all on liturgilist muusikat õppinud paljud eesti tegevkirikumuusikud ja õppejõud.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)