Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Selgusid Tooma missa laulukonkursi võitjad

30.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Võidulaulu autor Sirje Kaasik. Tallinna Jaani kirikus kuulutati 20. novembril välja uue vaimuliku laulu konkursi võitjad.
Konkursi eesmärgiks oli julgustada eestlasi looma oma kristlikku muusikat. 35 laulu hulgast valis hindamiskomisjon parimaks Sirje Kaasiku laulu «Armas Jumal, mind sa kuule».
Novembrikuu Tooma missal Tallinnas kõlas ilus eesti vaimulik muusika, kui konkursi kolme parema laulu autorid pakkusid publikule näiteid uuest missamuusikast. Hindamiskomisjoni liikmed Peeter Klaas, Joel Reinaru, Pia ja Tero Ruotsala ning Jaan Tammsalu jäid saagiga väga rahule. Konkursile esitatud laulude seast tehakse valimik, mis pannakse Tooma missa laulikusse ja mida tulevikus missadel mängitakse.
Uue vaimuliku laulu konkursil sai kolmanda koha Maris Lendi laul «Au ja kiitus», teise koha pälvis Lea Kanguri ja Urmas Kiviselja loodud «Südame silmad». Võidulaulu autor Sirje Kaasik, Haapsalu muusikakooli õpetaja ja paljude kooride juht, ütles: «See lugu lihtsalt tuli, anti ja minu arust võib palve ollagi nii lihtne.»
Tooma missale ehk usus kahtlejate rõõmupeole, kus rõhk on patuste solidaarsusel, sobivad hindamiskomisjoni arvates just lihtsad palved ja sõnad, millega igaüks võib ühineda. Tooma ansambli juht Tero Ruotsala ütles, et võidulaulu viis on väga ilus ning lugu sobib hästi ka ühislauluks.
Konkursi võiduloo autori auhinnaks oli reis Soome ning võimalus esineda oma lauluga Helsingi Tooma missal. Teise ja kolmanda koha omanikud said Rocca al Mare keskuse kinkekaardid.
Järgmised Tooma missad toimuvad Tartu Maarja koguduse majas 11. detsembril kell 18 ja Tallinna Jaani kirikus 25. detsembril kell 17, kus ühislauluna kuuleb muu hulgas ka võidulugu «Armas Jumal, mind sa kuule».
Pia Ruotsala

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)