Esileht » Uudis » Uudised »

Sel suvel sõidame lugejatega Setomaale

09.02.2011 | | Rubriik: Uudised

Graniitmonument «Seto laulu­imä» (skulptor Elmar Rebane) seisab Obinitsas kõrgel mäekaldal 1986. aastast ja on pühendatud kõikidele kuulsamatele siitkandi lauluemadele. InternetEesti Kirik kutsub oma lugejaid 1. ja 2. juulil suvereisile Setomaale.
Reis algab varahommikul kell 7 Tallinnast Balti jaamast, võtab lõuna poolt tulijad peale kell 9.30 Tartust Vanemuise parklast. Teeme peatuse rohelises Räpinas (Sillapää loss, park, kirik, paberivabrik). Kui Võõpsu küla taga on ületatud Võhandu jõgi, olemegi jõudnud Seto Kuningriiki.
Külastame Värskas Seto talumuuseumi ja sõidame Saatsesse, tee peale jäävad õigeusu kiriku tsässonad. Öömajale jääme Piusa ürgoru puhkekülla (vt www.puhkemaja.ee). Õhtul on kohtumine seto kirjamehe Ilmar Vananurmega, seto lauluema Hilana Taar­ka lähijäreltulijaga.
Teise päeva rännakud algavad uuenduse läbi teinud Piu­sa liivakoobastes ning edasi jäävad Võru maakonna piiridesse: Obinitsa (külakirik ja külakalmistu, Hilana Taarka haud, Halas Kunna galerii), Meremäe (vaatetornist uhked vaated üle Setomaa) ja Vastseliina vana ordulinnus ja kirik.
Kahepäevase reisi hind on 77 eurot. Hinnas mugav buss, ööbimine koos hommikusöögiga, kahe muuseumi pääse. Giidiks on mitmeid Eesti Kiriku reise juhtinud Ervin Org. Et sõidame kaks korda peatumata üle Vene piiri, peab kaasas olema isikut tõendav dokument. Täpsem reisikava on leitav Eesti Kiriku kodulehelt dev.wp.eestikirik.ee.
Reisile saab end kirja panna tel 733 7790 või e-kirjaga sirje.semm@eelk.ee.
Raha tuleb üle kanda SA Ajaleht Eesti Kirik arvele 221024169298 hiljemalt 10. maiks.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)