Esileht » Online » Online artiklid »

Segakoor Huik juhib kontsertreisiga tähelepanu maakirikute olukorrale

09.08.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Noarootsi Katariina kirikust algas eile õhtul segakoori Huik kontsertringreis Lääne- ja Saaremaa kirikutes, et tõmmata avalikkuse tähelepanu maakirikute olukorrale.

35 aastat tagasi käis Eesti filharmoonia kammerkoori eelkäija, toonase nimetusega Ellerheina kammerkoor Lääne-Eesti ja Saaremaa kirikutes ringreisil. Kontsertidega pöörati tähelepanu kirikuhoonete tähtsusele ja nende häbiväärselt viletsale olukorrale, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Kuigi ajad on nüüd mööda läinud ja olukord on parem, tundub siiski see idee ka täna aktuaalne,” ütles koori dirigent Kaspar Mänd.

Huik esitab neljas kirikus Veljo Tormise koorikontserti “Tornikell minu külas”, mis kirjutati just 35 aasta taguseks ringreisiks. Samuti kuuleb Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise ning Mart Saare ja Pärt Uusbergi koorimuusikat.

Kõigi kontsertide eel jutustab kiriku ajaloost kunstiajaloolane Kaur Alttoa, kes vastas küsimusele, millises seisus on meie maakirikud, et kuna rumalaid sõnu ei tohi kasutada, jääb ta vastuse võlgu.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)