Esileht » Arvamused » Arvamus »

Seaduskuulekusest

25.05.2011 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Helistasin Urvaste õpetajale, uurimaks nädalavahetuse vandaalitsemist. «Eesti Kirik on ikka prohveteeriv ajaleht,» muigab Salumets, viidates eelmise nädala numbrile, kus me tuleohutustemaatilise artikli tutvustamiseks kasutame Urvaste kiriku pilti tekstiga «Kuidas kaitsta oma koda tule eest». Loomulikult ei osanud lehe tegijad nädal tagasi ette näha nädalavahetuse sündmusi. Ei alarmeerinud meid ka 21. maiks maailmalõppu lubav teade ennast kristlikuks nimetavalt organisatsioonilt.
Lõuna-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Marek Kiik ütles: «Tegemist on hea näitega, et kirikutele kohustuseks tehtud tulekahju alarmsüsteem ja kustutusvahendid on eluliselt vajalikud.»
Tõepoolest, nii Urvaste kui Kanepi puhul aitasid tulekahju varases staadiumis avastamisele kaasa nõuetekohaselt paigaldatud tuleohutusseadmed. On raske oletada, mil määral oleksid tagajärjed kurvemad, kui kogudused oleks eiranud vastavaid nõudeid. Samuti tuleb rõhutada kohalike inimeste kiiret reageerimist ning jõulist sekkumist.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)