Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Samad tööd uute volitustega

03.04.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Torma kogudusel on uus juhatuse esimees Natalja Peltomaa (fotol). Koos abikaasa Jussi-Kaleviga on nad kodupaigas tuntud juba varem abiprogrammide korraldajate ja koordinaatoritena.

Jõgevamaast kaugemalgi on levinud kuuldusi abipunktist Kõnnu külas, mis töötuse ulatuse tõttu on muutunud tõesti kõnnumaaks.
Isegi Ida-Virumaalt tullakse neljapäeviti ja laupäeviti. Toidupanga või ka Soome organisatsioonide vahendusel jõuab sinna leiba, piima, kohupiima, juustu, mõnikord mune jm. Enne pühi ikka lastele ka kommipoolist. «Mõne inimese kuusissetulek siin on vaid 100 eurot, lapsi aga mitu. Täiesti arusaamatu, kuidas nad üldse toime tulevad,» räägib Natalja. Pärin, kas joodikuile ka antakse. «Joomased saadame tagasi, aga kainena saab abi nagu iga abivajaja,» vastab ta.
Torma kogudus valis kolm aastat aktiivselt kirikutööd teinud Natalja etteotsa, sest ka pastoraadis on palju teha. Tormas on säilinud hiigelsuur pastoraat. Pärin, kas selle remont proportsioonis koguduse liikmete arvuga on ikka õigustatud. Koguduseelu ongi tihedalt seotud pastoraadihoonega, selgitab ta. «Kirik on talvel külm, seda ei saa kütta. Pastoraadi uus soojuspump aga on juba end õigustanud.»
Seal peetakse talviti teenistusi, tegutseb pühapäevakool, milleks ka vaja ruumi värskendada. Õpetaja, praegu Mehis Puparti eluruum saab jälle elukõlblikuks. Rahaasjad on korraldatud, osa töid alanud. Ülestõusmispühadeks telliti Sadalast Harri Luhtilt buss, mis tõi soovijad pühadeteenistusele, hiljem Natalja pakkus lihasuppi ja kohvi.
Mis tunne on olla uues ametis? «Peale ametinimetuse pole minu päevatöödes palju uut,» vastab Natalja Peltomaa.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)