Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Salos on advendiajal eestikeelne jumalateenistus

09.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Salo kirikusse on 30. novembril eestlased oodatud jumalateenistusele.
Eesti keelt kõnelevaid inimesi Soomes on kahe riigi kirikud koostöös teeninud alates 1990. aastast.

Diakon Tuuli Raamat teenib kaasmaalasi igal pühapäeval kell 11 algaval jumalateenistusel Helsingis Alppila kirikus. Esmakordselt sõidab vaimulik sel aastal advendiajal Salosse, kus kirikus (Kirkkokatu 7) peetakse 30. novembril kell 18 eestikeelne jumalateenistus koos armulauaga.
Koos Tuuli Raamatuga teenib kohalik pastor Timo Viitanen, orelil Dagmar Rannak, muusikaga teenib ansambel Säde. Pärast teenistust on kaetud kohvilaud.
Salos elava eestlanna Anneli Tamme sõnul peaks jumalateenistus kokku tooma ümberkaudsed eestlased. Infot levitatakse ja kui saadakse paikkonna eestlastega kontakt, siis võib eeldada ka teatud regulaarsust edaspidises jumalateenistuslikus elus.
«Näen siin sageli ringi sõitmas Eesti numbrimärgiga autosid. Tean, et Salos ja selle lähedal on palju eestlasi, kuid kuidas nendega kontakti saada…» on Anneli Tamme mures ja kogub julgust, et minna Eesti ehitusmeeste juurde neilegi jumalateenistuse kohta infot jagama.
Traditsiooniliselt on jõulude eel Soomes käinud kauneid jõululaule laulmas lauljad Eestist. Hanna-Liina Võsa kontserti saab kuulata 14. detsembril Turu Henriku kirikus. 22. detsembril kell 18 on Appila kirikus konfirmatsioonijumalateenistus, kus teenivad Tuuli Raamat ja assessor Tiit Salumäe.
Rahvuskaaslaste konverentsil kõnelnud Aho Rebas ütles, et enam eestlasi elab Soomes (hinnanguliselt 40 000) ja Venemaal (30 000).
Mõlemas riigis on EELK korraldanud kaasmaalaste teenimise. Kui Helsingis ja Peterburis toimub see regulaarselt, siis teistes paikkondades vastavalt võimalusele.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)