Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Salme kirikumajas anti tänukontsert

05.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Väike kirikumaja ei suutnud mahutada kõiki tänukontserdile tulnuid. Foto: Tõnu VeldreKirikumaja sai uue puitpõranda ning kantseleiruum soojenduse. Sel puhul anti tänukontsert.
Jõulupühade ajal oli Saaremaal Salme kirikumaja, kus Anseküla kogudus teenistusi peab, taas tuledesäras. Kuigi sügisel alustatud remondiga päris valmis ei saadud, oli jõululaupäeva õhtul saal rahvast täis. Teisel jõulupühal toimunud tänukontsert tõi aga kokku nii palju inimesi, et osa kohaletulnuist pidi lauljaid kuulama eeskojas seistes.
Pea kolme kuu jooksul toimunud remondi käigus sai kirikumaja uue puitpõranda ning soojustati ja kaeti laudvoodriga pisikene kantseleiruum. Kahjuks ei võimaldanud Saaremaad ootamatult tabanud külmalaine pühadeks lõpule viia eeskoja põranda plaatimistöid. Samuti näitas Sõrves möllanud lumetuisk, et praegused vanad aknad ei ole piisavalt tuultpidavad. Remondiks vajalikud materjalid soetati lahkete annetajate raha eest. Tööd aga tehti vabatahtlike abiga talgute korras. Suur tänu kõigile, kes oma õla alla panid!
Meeldiva kingituse tegi kogudusele pühadeks Salme vallavalitsus, kes kirikumaja lummemattunud parkla lahti lasi lükata. Ning loomulikult suur tänu Kuressaare kuursaali kellaringile ja Salme laulurahvale, kes oma esinemisega teenistusi kaunistasid. Jääb vaid loota, et inimesed ka tavapühapäevadel tee kirikusse üles leiavad, sest mis kasu on remonditud majast, kui seal elu ei ole.

Tõnu Veldre,
Anseküla koguduse juhatuse esimees

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)