Esileht » Uudis » Uudised »

Saksa koguduse õpetaja on ametisse seatud

03.04.2013 | | Rubriik: Uudised

http://dev.wp.eestikirik.ee/uploads/2013/04/Burghardt-ametiss-2013-010.jpg 800w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" />Esimene ülestõusmispüha oli Saksa Lunastaja kogudusele mitmekordselt pidulik: suurel kirikupühal seati ametisse koguduse õpetaja Matthias Burghardt, koguduse juhatus ja peeti ka ristimistalitus.

Rootsi-Mihkli kirik, kus saksa koguduse jumalateenistused peetakse, oli rahvast tulvil. Teenisid peapiiskop Andres Põder, Riia saksa koguduse õpetaja Markus Schoch ja õpetaja Matthias Burghardt. Muusikaga teenisid kaasa Varju Kunz (sopran), Alexander ja Ilka Eckert (puhkpillid), Inese Vohlbrück (orel) ja koguduse laulukoor Margot Petersoni juhatusel.
Ametisseseadmise kõnes märkis peapiiskop, et ehkki Matthias Burghardt on n-ö pooleteramehena ehk hooldaja­õpetajana saksa kogudust juba mitmeid aastaid teeninud, on ta koguduse poolt valituna konsistooriumi otsusega 13. jaanuarist käesoleval aastal kinnitatud Saksa Lunastaja koguduse õpetajaks. Peapiiskop pöördus koguduse poole palvega, et see tema ees seisva õpetaja oma õpetajaks vastu võtaks. «Mine siis ja hoia Jeesuse Kristuse kogudust, mis sinu kätte on usaldatud,» sõnas peapiiskop õpetajale.
Matthias Burghardt (42) on sündinud Saksamaal Ingelheimis, üles kasvanud Põhja-Saksamaal. Teoloogiat õppis ta Marburgis ja Kielis. Esimene töökoht kirikuõpetajana oli Riias sealses saksa koguduses, kus ta teenis aastatel 2000–2006.
Saksa Lunastaja koguduse hingekarjane on Matthias olnud viimased seitse aastat. 2009. aastast teenib ta ka üht eestikeelset kogudust – on Nõmme Rahu koguduse abiõpetaja. Vaimuliku ameti kõrval on ta Tallinna inglise kolledži religiooniloo ja filosoofia õpetaja, peab loenguid usuteaduse instituudis, on turistidele giidiks ja Põhja-Saksa ringhäälingu siinne korrespondent. Abielus eestlanna Annega, neil on kaks last.
Saksa Lunastaja (siis Nõmme Saksa Lunastaja) kogudus loodi kaheksa aastat enne II maailmasõda, taasasutatud 1991. aasta kevadel. Mõned aastad enne sõda sai valmis Lunastaja kirik Nõmmel, mis nüüd kuulub Rahu kogudusele. Koguduse ruumid on Tallinna vanalinnas, Tolli 4, jumalateenistused toimuvad Rootsi-Mihkli kirikus, Tartu Maarja koguduse kirikusaalis ja Viljandi Pauluse kirikus, vt www.eelk.ee/saksa.lunastaja/.
Õpetaja Burghardt iseloomustab Lunastaja kogudust kui kiiresti kasvavat erineva taustaga inimestega kogudust, kuhu kuulub nii endisi volgasakslasi, baltisakslaste järglasi kui Eestis töötavaid sakslasi. Lunastaja kogudus on EELK kogudus, kuid side Saksamaaga on kindlasti olemas, kogudus on ka omamoodi infopunktiks saksakeelsetele turistidele.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)