Esileht » Online » Online artiklid »

Sakraalne embab ilmalikku

22.12.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Juba mitu aastat on meie kogudus koos Hämeenkoski sõpradega Soomest Karula kirikus kauneimaid jõululaule laulnud. Nii ka tänavu. Soomes on see kaunis traditsioon saanud alguse 1973. aastast. Igal aastal annab Soome kirik välja uue kaunimate jõululaulude vihiku, milles nii vanad tuntud laulud kui ka päris uued.

On hea koos laulda ja minna vaimus teekonnale Petlemma (ladinapäraselt Bethlehem), koos karjastega otsima last. Jõululast Jeesust, kelle sündimise, elutöö, ristisurma ja ülestõusmisega on Jumal valmistanud pääste igaühele – saada vabaks surma, kuradi ja patu meelevalla alt.  

Poleks iialgi osanud arvata, et kutse minna Petlemma jõuab ka minuni. Aga möödunud jõulude ajal, just kõige suuremas tööhoos helistas parim sõber ja ütles: «Kutsun sind Pühale Maale, läheme koos heade ristiinimestega Petlemma – Jeesuse radadele!»

Mõtlemiseks palju aega ei antud. Peas hakkasid kohe keerlema vastuargumendid: piiratud aeg, tegemata tööd, kulud, võimalikud riskid …  Kallis abikaasa aga hajutas kõik kahtlused. «Ära karda! Mine! See saab olema suur õnnistus sulle endale ja ka paljudele, kellele kuulutad igal pühapäeval Jumala sõna,» ütles ta.

Edasi loe Valgamaalasest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)