Esileht » Online » Online artiklid »

Saarlased ei unusta

27.10.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Saaremaad ei unustata ja saarlased ei unusta neid, keda elutee on saarelt kusagile kaugemale viinud. Seda näitas ilmekalt kirikuõpetaja Joel Luhametsa pühapäevane jutlustamine taas kord Kuressaare Laurentiuse kirikus. Neid, kes kunagist armastatud õpetajat näha ja kuulda soovisid, oli piisavalt.

Joel Luhamets ise oli suurest rahvahulgast meelitatud, sest tema Saaremaalt lahkumisest on mööda saanud ju kaks aastakümmet. Küllalt piisav aeg, et unustada. Ometi ei ole nii läinud ja õpetaja leidis eest hulga tuttavaid, kes tulid lausa kättpidi teretama. Iseenesest ju kena uudis ja meeldiv elamus mõlemale poolele.

Võib-olla tekitas suurema tuntuse toona uue ärkamisaja ja vabanemise laine, ent inimestele on meelde jäänud ka kõik see, mida õpetaja Laurentiuse kiriku heaks tegi. Suure rahvahulga kogunemine näitas, et tore külaline võib halli sügispäeva tuua meeldiva sära. Sestap võikski vahetevahel mõelda sellele, keda vanadest sõpradest endale külla kutsuda. Ja miks mitte ka ise mõnd kauget sõpra talle külla minekuga üllatada.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)