Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Saaremaa rüütelkond kogub raha Pöide kiriku remondiks

30.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Saksamaal tegutsev Saaremaa rüütelkond on hakanud koguma annetusi Pöide kiriku katuse remondiks.

"Kui nüüd Saaremaa rüütelkond ka Pöide kiriku katuseremonti toetab, paneb ka Eesti riik õla alla ja koos päästame selle kiriku lagunemisest," lausus kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn.

Pärn ütles, et ministeerium on järgmise aasta riigieelarvesse planeerinud 190 000 eurot Pöide kiriku katuse remontimiseks.

Saaremaa rüütelkonna esindaja parun Hannsjörg Freytag von Loringhoven ütles, et rüütelkond kogub juba annetusi katuse remontimiseks. Ta märkis, et rüütelkonda kuulub Saksamaal 600 liiget, kellest aktiivsemad on 200. Enamus rüütelkonna liikmetest on eakamad inimesed, kirjutab BNS.
Anton Pärn soovitas Saarte praostil Veiko Vihuril teha muinsuskaitse kaudu rahataotlus ka kultuuriministeeriumile. Vihuri kinnitas Saarte Häälele, et kõige suurem mure ongi katuse pärast.

"Seis seal üleval on üpris kurb: katusekonstruktsioonid ja -kivid on väga kehvas seisus, katusel on suured augud sees. Kui aga katust ei ole, siis pole kõigel sellel, mis all tehakse, ka mingit mõtet." Seetõttu loodab praost, et vähemalt tuleval aastal saadakse katusetöödega siiski alustada. Hetkel püütakse oma jõududega vähemalt katuseaugud kinni panna, et lumi talvel kirikuhoonet veelgi rohkem ei kahjustaks.

Edasi loe Saarte Häälest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)