Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ruudi Leinus jätkab kirikute nõukogu täitevsekretärina

02.03.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Ruudi ja tema abikaasa, Raadio 7 ajakirjanik Haldi Leinus jaksavad vanemateks ja vanavanemateks olemise kõrval panustada oma aega ja energiat kirikutööle. Sirje SemmEesti Kirikute Nõukogu (EKN) valis viimasel töökoosolekul uueks täitevsekretäriks ammuse töötaja, baptisti koguduse pastori Ruudi Leinuse.
Vastutusrikkasse ametisse valiti Leinus kolme kandidaadi seast. Ruudi Leinus on seotud EKNi sekretariaadi tööga erinevate ametite ja ülesannete kaudu alates organisatsiooni asutamisest 1989. aastal. Viimati on ta asendanud senist täitevsekretäri Tauno Tederit, ka tema pika välislähetuse ajal.
Täitevsekretäri tööülesandeks on koordineerida sekretariaadi tööd ning täita töökoosoleku, mis on EKNi kõrgemaks tööorganiks, poolt vastuvõetud otsuseid. Presidendi ja abipresidentide kõrval on tema ülesandeks suhelda vabariigi valitsuse ning erinevate organisatsioonidaga.
Leinus osaleb töögrupis, mis korraldab kirikutele ja koguduste liitudele kui mittetulundusühingutele tulumaksusoodustuste määramist.
Ruudi Leinus kinnitab Eesti Kirikule, et tegevus Euroopa ja kogu maailma mastaabis ainulaadses kristlikke kirikuid ja koguduste liite ühendavas organisatsioonis on talle huvitavaks väljakutseks.
Viimati kohtus EKNi esindajatega peaminister Andrus Ansip, kes väljendas oma seisukohta, et riigi ja kiriku vahel valitsevad usaldusväärsed suhted. «Kuna EKNi üheks asutamismõtteks oli aidata kaasa Eesti ühiskonna arengule kristlike põhimõtete alusel, siis on väga hea meel tõdeda, et meie töö kannab vilja,» rõõmustab Leinus.
Möödunud aasta märgilise tähtsusega ettevõtmiseks nimetab ta EKNi egiidi all korraldatud sotsioloogilist uuringut «Usust, elust ja usuelust» ja selleteemalist konverentsi.
Vastne täitevsekretär kinnitab, et plaane on palju ning loodetavasti suudetakse Jumala abil neist suur jagu ka realiseerida. Näiteks on käesoleval aastal EKNil kavas koostöös justiitsministeeriumiga käivitada tugiisikusüsteemi loomine vanglast tähtaegselt vabanenutele.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)