Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rõuge kiriku remont tõi pildileiu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Rõuge kiriku lae pealt leiti suur pilt Jeesusest Kristusest.  Mait Mölder

Rõuge Maarja kiriku remonditööde käigus, millega alustati jaanuaris ja loodetakse lõpule jõuda eeloleval suvel, leiti pilt kibuvitsakrooni ja purpurse rüüga Jeesusest.

«Meil ei ole õnnestunud selgitada välja pildi autorit ega joonistamise aega,» selgitab koguduse õpetaja Mait Mölder. Kunstiteose leidsid ehitajad kiriku lae pealt prahi seest. Mölder kirjeldab, et maalil kannab Kristus kibuvitstest punutud krooni ning purpurset rüüd.
«Viimane suurem remonditöö oli pikihoone katuse vahetus, aga kandekonstruktsioone pole ilmselt pärast kiriku ehitamist puututud,» selgitab Mait Mölder, lisades, et tööde käigus, mida finantseerivad PRIA ja muinsuskaitseamet, tuli ilmsiks olukorra kogu tõsidus: «40 cm läbimõõduga kandetaladest on korras puitu kohati vaid paari sentimeetri ulatuses, ülejäänu on mädanikust puretud puupuru.» Rõuge kirik ehitati pärast Põhjasõda 1730. aastal neitsi Maarja auks. Põhjalik ümberehitus tehti kirikus 1860. aastal.
Võru firma Kurmik töömehed, kel on varasemad kogemused Võru praostkonna Pindi ja Roosa kirikust, peavad välja vahetama kohati täielikult, kohati osaliselt paljud katuse- ja laekonstruktsioonid. Asjatundjad on rõhutanud, et Rõuge kirik on ülihästi ehitatud, et hoolimata kandekonstruktsioonide nii ulatuslikest kahjustustest hoone üldse püsti püsib.
Remonditakse ka tornikiivri kandekonstruktsioone ja restaureeritakse kiriku peauks.
Õp Mölder kinnitab, et remonttööd ei sega koguduslikku elu, ka nädalasisesed talitused, mille tarbeks töömehed oma tegevuse katkestavad, saavad tehtud. Isegi tolmu kaitseks kilesse pakitud orelit saab kasutada.
Liina Raudvassar