Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rootsi kiriku otsus

22.12.2006 | | Rubriik: Uudised

Rootsi kirik kiitis heaks samasooliste paaride kirikliku õnnistamise.

Samasoolised paarid, kes on registreerinud oma partnerluse, võivad Rootsi luterlikus kirikus saada kirikliku õnnistuse. Rootsi kiriku kirikuvalitsus kiitis  6. detsembril heaks registreeritud partnerlussuhte õnnistamise korra.

«Neile, kes tahavad elada ustavas suhtes, saab nüüd pakkuda õnnistust avalikul jumalateenistusel. See on suur rõõm ja oluline otsus,» ütles Rootsi luterliku kiriku peapiiskop Anders Wejryd, kes on ühtlasi kirikuvalitsuse president.

Wejryd ütleb: «Kiriklike talituste korrad peavad olema püsivad, piibellikud, isiklikult puudutavad ja korrektsed. See on keeruline, kuid ma usun, et me oleme selleni jõudnud.»

Registreeritud paarissuhte õnnistamise talitus on mõeldud neile, kes soovivad oma pidulikku päeva tähistada koguduses ja paluvad oma suhte pärast eestpalvet. Õnnistamistalitusel palutakse pooltele armu ja jõudu, et nad suudaksid täita teineteisele antud tõotusi. Talituse kord meenutab korda, mida kasutatakse väljaspool kirikut sõlmitud abielu õnnistamisel.

Allikas: Kotimaa internetiversioon, 07.12.2006

7 Kommentaari artiklile “Rootsi kiriku otsus”

 1. Külaline says:

  Jube ! Soodom ja kommorra! Ja seda nimetatakse veel Jumalakojaks?Selles kirikus pole küll Jumala varjugi !!!

 2. Külaline says:

  :? :cry

 3. Külaline says:

  Hää küll, kui homoabielud registreeritakse, aga mis alustel annab kirik neile oma õnnistuse?

 4. Külaline says:

  ..ja et Eesti Kirik seda artiklit uudiste all ilmutab, on lausa kurjast. Kirik on samal ajal ysna tagasihoidlik inimeste valgustamises ja Jumala tahtmise teada andmises. See ei ole ainult kirikusisene asi. Jumal on koikide inimeste Jumal ja et eesti rahvas Jumalat ei tunne, tahendab, et kirik on teinud liiga vahe tood.

 5. Külaline says:

  Ilmutusraamat ytleb, et aegade lopus tuleb saatan ise valguseinglina kirikusse ja teda hakatakse kummardama. Saatan on juba kirikutes sees.Inimesed, olge valvel! Argake, et te ei peaks surema!

 6. Külaline says:

  :grin ;) :)

 7. Külaline says:

  Ristiinimene,
  ära m6ista kohut, siis ei m6isteta ka sinu yle kohut…

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)