Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rohkem kristlastest noori

27.01.2009 | | Rubriik: Uudised

Misjonimehed (vasakult) Joel Reinaru, Mika Tuovinen ja Lehari Kaustel. Foto: Triin Rait

Veebruarikuu esimesel nädalal, kolmapäevast laupäevani toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Haapsalus noorte­teemalised visiooniõhtud «Et iga eestlane võiks tunda kedagi, kes tõeliselt järgib Jeesust».

Visiooniõhtute eesmärgiks on leida partnereid ja mõttekaaslasi, jõudmaks nendeni, kes veel ei tunne Jumalat. Õhtute korraldamise ajendiks on ürituste läbiviija Lehari Kausteli sõnul liiga väike kristlastest noorte hulk Eestis. «Eestis elab 400 000 alla kolmekümneaastast noort inimest, kellest vaid pool protsenti on usklikud. Meie eesmärgiks on parandada olukorda, tehes seda läbi visiooniõhtute. Idee seisneb selles, et iga eestlane võiks tunda kedagi, kes tõeliselt järgib Jeesust.»

Visiooniõhtute puhul on tegemist rahvusvahelise misjoniorganisatsiooni Agape, mille ridadesse kuulub ka Kaustel ise, poolt käivitatud noorteprogrammi osaga. 

«Meie sõnumit ja tegevust toetavad ka peagi Eestis nähtav kristlik telekanal TV7 ja märtsis eesti keeles ilmuma hakkav kristlik noorteajakiri Nuotta. Lisaks oleme mõelnud kaasaegsete sõnumite kaasamise võimalusele, aitamaks noori usulisel teel kasvada – e-post, blogid jmt, mis plaani järgi moodustavad ühe suhtluskanalite võrgustiku.»

Õhtutele oodatakse Kausteli sõnul inimesi, kes sooviksid sellest visioonist kuulda ja palvetada, et noortetöö võiks kasvada ja Jumala vaimu juhtimises edasi liikuda. «Me ootame sinna inimesi, kes oleksid nõus kavandatud tegevuste juures partneriks olema, kas või oma praktilist abi ja vaba aega pakkudes. Tegemist on tegevusega, mis aitab kaasa kõikide kristlike koguduste kasvamisele Eestis, eriti ootame luteri kiriku inimesi.»

Vaimulikust sõnumist ja kristlase vastutusest evangeeliumi levitamisel räägib Kalevi Lehtinen. Eesti evangelisatsiooni strateegiast kõneleb Mika Tuovinen. Isikliku tunnistusega esinevad Joel Reinaru ja Lehari Kaustel.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)