Slava Ukraine
Esileht » Teemad » Teoloogilist »

Ristimist peetakse oluliseks

19.01.2007 | | Rubriik: Teoloogilist

Üks mitmest EELK töörühmast tegeleb ristimistemaatikaga.

Töörühm ristimistemaatika käsitlemiseks moodustati EELK Konsistooriumi otsusega 5. juulist 2005. a. Selle koosseisu kuuluvad Andres Põder (esimees), Enn Auksmann, Toomas Nigola, Peeter Paenurm, Kaido Soom, Kristi Sääsk, Jaan Tammsalu ja Ülo Vaher.

Töörühm on pidanud ideekoosolekuid, valminud on eelprojekt ning esialgne eelarvekava. Töö peaks tipnema hulga põnevate ettevõtmiste ja uute materjalidega ning aktiivse üritusesarjaga 2008/2009. aastal.

2005. aruandeaastal ristiti EELKs 2376 inimest. Viimase viie aasta jooksul on ristitavate hulk pidevalt vähenenud, kokku 1238 inimese võrra.

Ristimissakramendi kaudu võetakse inimene kristliku kiriku osadusse. Luterlikus kirikus ristitakse laps soovitavalt võimalikult kiiresti elu esimestel nädalatel või kuudel. Kui vanemad on jätnud lapse ristimata, saab ta tulla iseseisvalt ristimisele noorena või täiskasvanuna.

Laps ristitakse vanemate – erandina ühe vanema või lapse hooldaja – soovil, tingimusel, et nad on ise koguduse täieõiguslikud liikmed ja on valmis andma lapsele kristlikku kasvatust. Vanemad valivad lapsele ristivanemad, kes peavad olema samuti koguduseliikmed. Ristivanemad on ristimisel tunnistajateks ja võtavad endale kohustuse kaasa aidata lapse kristlikule kasvatamisele.

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)