Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Ristimise and

05.01.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Millised võiksid olla suurimad kingitused, mida Jumal inimesele võiks teha? Pattude andeksandmine, pääsemine surma ja kuradi käest ja igavene õndsus – midagi suuremat pole nimetada. Ja oh imet – just sellise vägeva kingituse on Jumal meile teinud ja see kõik antakse ristimises, mille kaudu me saame osa Kristuse surmast ja ülestõusmisest.
Ristimisest algab elu kristlasena, Kristuse järgijana. See on uus elu, mis pole sündinud meie enda tarkusest ega mõtetest, vaid on Jumala kingitus. Ristimisest me tunneme ära kristlase – nii tubli ja eeskujuliku kui ka nõdra ja eksliku kristlase. Ometi on ka vilets kristlane ikka kristlane, sest temagi on saanud Jumala suure kingituse osaliseks ja meie asi ei ole kohtumõistmine ega usu mõõtmine. Meie asi on uskuda, mida Jumala sõna ja tõotus ütleb.
Kõiki, kes me oleme ristitud, nii erinevad kui me ka oleme, on Jumal arvanud oma suure pere liikmeteks. Johannes imestab, kui suure armastuse Isa on meile andnud: meid hüütakse Jumala lasteks.
Kui suur pere saab kokku, on vanemad lapsed ehk juba täisealised, kui nooremad alles käima õpivad. Inimestena võivad õed ja vennad olla ääretult erinevad. Ka koguduses võime olla igaüks isemoodi, ometi oleme Kristuse külge liidetuna meiegi kui vennad ja õed.

Kristjan Luhamets

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)