Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Risti lapsed hoiavad kokku ja käivad koos

18.01.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Õpetaja Annika Laats kirikus lapsi õnnistamas. ArhiivRisti koguduse lapsed veetsid kolmekuningapäeval Tallinnas sisuka päeva.

Risti koguduse lastel ja noortel on hulgaliselt toredaid traditsioone. Igal kolmekuningapäeval saame kokku väljaspool kogudusemaja ja teeme midagi põnevat.
Eelmisel aastal käisime näiteks ühiselt veekeskuses ujumas. Sellel aastal istusid 20 last ja noort bussi ning vurasid Tallinna, et külastada bastionikäike. Poolteist tundi Ingeri ja Rootsi bastionides kulus märkamatult ja me olime ajaloost nii mõndagi uut õppinud.
Jälle tänapäeva saabununa sammusime kõige otsemat teed pidi Rootsi-Mihkli kirikusse, kus saime jalgu puhata ja veidi kõhtu täita.
Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson pajatas meile põnevaid seiku Rootsi-Mihkli kiriku ja koguduse ajaloost. Sellest olulisem oli aga kolmekuningapäeva lugu ning mõtted Jeesusest, kelle juures on teretulnud nii noor kui vana, nii lähedal- kui kaugelolija.
Peakesed tarkust ja kõhukesed pirukat täis, tegime veel pisikese ekskursiooni viimast päeva avatud jõuluturule Raekoja platsil. Vaatasime Eesti tähtsaimat jõulupuud ja põhjapõtru, pühapäevakooli õpetajana rääkisin ka legendi raekoja torni tipus seisvast Toomast. Ka Raeapteegi muuseum sai üle vaadatud.
Teel bussini panime tööle NUKU muuseumi auruteatri, saime teada, mitu astet on Patkuli treppidel, ja imetlesime maja, kus töötab Eesti Vabariigi valitsus. 
Kõige selle sagina juures jäi meil ka aega arutada järgmise aasta kolmekuningapäeva plaane. Lastel ideedest ja ühistegemise lustist puudu ei tule.
Kristel Maltis,
Risti koguduse pühapäevakooli õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)