Esileht » Online » Online artiklid »

Risti kirik – kuulus ja kummaline pühakoda

21.07.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Risti kirik on varsti Padise kloostrist vaata et kuulsamaks kohaks saanud – sellest räägitakse meedias, sealne mullune mündileid tekitas hiljuti tüli arheoloogide ja kultuuriministri vahel, haruldaste 17. sajandi maalingutega kirik osaleb aastaid aktiivselt Teeliste Kirikute programmis. Intervjuu Risti koguduse õpetaja Annika Laatsiga.

Kuidas on õnnestunud Risti kirikul viimastel nädalatel nii palju meedia tähelepanu saada? Kas see on juhus või tegutsed teadlikult nii, et suve ajal oleks kirikust kui külastusobjektist ja kaude ka Padise kandist palju juttu?

See, et arheoloogid keset suve kultuuriminister Rein Langi vastu turmtule avasid, tuli kogudusele suure ootamatusena. Meile sai juba mullu selgeks, et Risti inimeste poolt sajandite jooksul kirikupõrandale pillatud või poetatud mündid jäävad ilmselt riigi kätte ja siitkandi rahval ei õnnestu neid õieti nähagi. Advendiajal aga, kui ministriga kohtusin, selgus, et ta toetab täielikult siinset kogukonda ja leiab, et mis kunagi koguduseliikmete poolt kirikusse jäetud peab jääma koguduse omandisse. Nii ta siis meie eest välja astus.

Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)