Esileht » Online » Online artiklid »

Risti all oli killuke ajalugu

30.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Täpselt nädal tagasi tõid ehitajad Peetri kiriku tornist alla metallsilindri, mille sees olevad paberid olid päevavalguse kätte saamist oodanud 108 aastat.

Eile lõunaks kogunes kirikusse mõnikümmend inimest, peamiselt koguduse liikmed, kes tahtsid oma silmaga näha, mida nende kodukiriku esimesed asukad sajanditagusest ajast neile on pärandanud.

Vee- ja õhukindlalt kinni joodetud anum tuli lahti lõigata juba varem, kuid sisu võttis koguduse õpetaja Ants Tooming päevavalguse kätte alles eile.

Kõigepealt tulid välja ajalehed, eestikeelsetest Olevik ja Postimees, kumbagi mitu numbrit ja daatumitega august-september 1903. Peale nende ka saksa- ja venekeelseid lehti.

Koguduse kroonika

Need moodustasid polstri silindrisse pistetud klaastoru ümber, mida täitsid omakorda paberid. Klaastoru lahtisaamine oli omaette üritus, sest ilmselt vettimist kartes olid esivanemad selle korgi tihedalt ja tugevalt vahaga kinnitanud.

Klaasi sees olid kiriku jaoks olulisemad paberid, rulli keeratud ja kinnitatud vana pitseriga, mis suudeti eemaldada katki murdmata.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)