Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Riik toetab Hanila ja Nõva kiriku remonttöid

28.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng” 2013. aasta eelarvest eraldas riik 622 486 eurot pühakodade restaureerimiseks, väikeste summadega toetatakse ka Hanila kiriku ja Nõva kiriku avarii-remonttöid.

Pühakodade säilitamiseks ja arenguks 2013. aastal laekus muinsuskaitseametile üle Eesti 117 taotlust kokku 69 koguduselt, teatab BNS. Konfessioonide ja riigi esindajate osalusega programmi juhtnõukogu otsusel saavad restaureerimistoetust viie eri konfessiooni pühakojad. Sel aastal eraldati pühakodade restaureerimiseks 622 486 eurot ning lisaks veel 22 000 eurot projektide koostamiseks ning piksekaitsete ja signalisatsioonide paigaldamiseks.

Suurematest töödest jätkatakse sel aastal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Pöide Maarja kiriku katuse taastamistöödega, Tapa Ristija Johannese kiriku katuse restaureerimistöödega ning Hageri vennastekoguduse palvela restaureerimistöödega.

Pühakodade programm toetab ka EELK Risti kiriku interjööri konserveerimistöid, kus seniste tööde käigus on ilmnenud suurepärased maalingud. Jätkatakse ka Tartu Jaani kiriku terrakotaskulptuuride konserveerimise toetamist.

Loe edasi Lääne Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)