Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Riik rahastab kiriku restaureerimistöid

26.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Kultuuriministeerium kinnitas eile, et rahastab kiriku restaureerimistöid varem lubatud summa ulatuses ning Kuressaare Laurentiuse kogudusel ei ole põhjust muretseda.

“Kultuuriministeeriumi investeeringutest eraldatakse EELK Kuressaare Laurentiuse kiriku restaureerimistöödeks tänavu kaks miljonit krooni,” ütles kultuuriministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ave Toots-Erelt Oma Saarele, lisades, et üsna tõenäoliselt sõlmitakse leping juba sel nädalal. Märtsi alguses tegi kogudust murelikuks see, et riik ei olnud raha eraldamiseks lepingut sõlminud, kuid kiriku restaureerimistöödega oli alustatud juba aasta alguses.

Koguduse õpetaja Anti Toplaan ütles toona, et riigieelarvest pidi tänavu raha saama kolm pühakoda, kuid erinevalt Tartu Pauluse ja Narva Aleksandri kogudusest ei ole Kuressaare kogudusega lepingut siiani veel sõlmitud.
Lepingu sõlmimine sõltus negatiivse lisaeelarve kinnitamise protsessist. Nüüd on eelarve kinnitatud ja annab aluse leping sõlmida. Töid juhtiv restauraator OÜ-st Rändmeister Juhan Kilumets loodab, et kogudus saab altariruumi kasutada juba juunikuus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)