Esileht » Online » Online artiklid »

Riigil Pöide kiriku kordategemiseks lähiaastatel raha pole

30.11.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul riigil lähiaastatel halvas seisukorras unikaalse Pöide kiriku kordategemiseks raha ei ole, ühe võimalusena näeb ta raha taotlemist Euroopa Liidu aastate 2014–2020 finantsperioodi rahast.

Jänes ütles intervjuus BNS-ile, et kirikute jaoks on ette nähtud pühakodade riiklik programm, kuid selle eelarve on nii väike, et selle eest saab teha ainult pisitöid ja Pöide kiriku kordategemiseks sellest ei jätku.

Jänes tunnistas, et Saaremaa üks vaatamisväärsusi ja kindlasti arhitektuurilise ülesehituse poolest erilise Pöide kiriku olukord valmistab talle muret, kuna see pühakoda on seisnud aastakümneid väga kehvas olukorras.

"Ma ei näe praegu varianti, et see pühakodade programm suudaks aidata Pöide kirikut, kuna siin on tarvilikud väga suured summad. Pigem tasub töötada teiste võimaluste kallal. Me oleme pöördunud CO2 kvootide müügiprogrammi poole, et sealt saada meie kirikutele abi. Paljud Eesti kirikud vajavad katuste renoveerimist, küttesüsteemide ja akende vahetust ja muid energiat säästvaid töid. Aga Pöide kirik selle programmi alla ei lähe. Pöide kiriku puhul ei ole tegemist energiasäästlikkusega, kuna seal ei ole vaja renoveerida, vaid üles ehitada," lausus Jänes.

Kultuuriministri hinnangul on Pöide kiriku ülesehitamisel mõistlik mõelda järgmise eelarveperspektiivi euroraha peale. "Ma ausalt öeldes ei näe muud varianti. Tartus näiteks on Pauluse kiriku renoveerimine kirjutatud projekti piirkondliku konkurentsivõime toetuste meetmesse ja võib-olla midagi analoogilist võiks olla aastate 2014–2020 eelarveperspektiivis ja Pöide kiriku jaoks," sõnas Jänes.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)