Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Riigikogu jättis võrdse kohtlemise seaduse jälle vastu võtmata

23.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Riigikogu ei võtnud täna vastu teist korda menetlemisel olevat võrdse kohtlemise seadust, valitsuskoalitsiooni sõnul jäi seadus vastu võtmata tehnilistel põhjustel.

Koalitsiooni algatatud seaduse poolt hääletas 50 koalitsiooni liiget, vastuhääli ja erapooletuid ei olnud, kuid 33 opositsioonisaadikut jättis hääletamata. Vastuvõtmiseks vajanuks seadus 51 poolthäält.

Seaduse eest vastutava põhiseaduskomisjoni liige Urmas Reinsalu sõnul oli koalitsioonil seaduse vastuvõtmiseks vajalikud 52 liiget saalis olemas, kuid hääletuspult luges neist vaid 50 hääled.

«Eks see seadus läheb nüüd uuele taevaringile või põrguringile,» ütles Reinsalu, lisades et mõne poliitiku jaoks on reguleerib seadus liiga vähe, teiste arvates on aga poliitiliselt vastuvõetamatu ja seetõttu on talle raske toetust leida.

Opositsioonilise Keskerakonna liige Evelyn Sepp ütles Postimees.ee’le, et opositsioon oli seaduse vastu juba õiguskantsleri esitatud vastuväidete tõttu.

Võrdse kohtlemise seaduse eesmärk oli edendada võrdse kohtlemise põhimõtet.

Selle saavutamiseks sätestas seadus võrdse kohtlemise põhimõtted, ülesanded võrdse kohtlemise põhimõtte rakendamisel ja edendamisel ning diskrimineerimisvaidluste lahendamise.

Muuhulgas näeb eelnõu ette võrdse kohtlemise voliniku ametisse nimetamise.

Esimest korda kukkus võrdse kohtlemise seadus riigikogus läbi maikuus, ka toona jäi seaduse vastuvõtmisest puudu üks hääl.

5 kommentaari artiklile “Riigikogu jättis võrdse kohtlemise seaduse jälle vastu võtmata”

 1. mati ütleb:

  “Ära maga meesterahva juures, nagu magatakse naise juures: see on jäledus.” “Ärge eksige: ei kõlvatud ega ebajumalateenijad, ei abielu rikkujad ega lõbupoisid ega meestepilastajad,…päri Jumala riiki.”

  1932a. kirjutas Eesti esimene haridusminister, Vabadussõja vabatahtlik ja Tartu Ülikooli kuraator, hr. Peeter Põld:

  ”Igatahes pean meie rahva jõudmist elavale, teovõimsale usule tema edaspidise arengu tähtsamaks eelduseks. Ning seepärast on minule Kristluse võiduleaitamine meie rahva elus kõige rahvuslikum küsimus. Kristluses peituvad ammutamatud jõuallikad- siin peituvad uuestisünni, regeneratsiooni põhijõud.”

 2. Magnus ütleb:

  Kahjuks Piibli põhiväärtusi kiputakse ignoreerima tänapäeva Euroopa kirikutes.

 3. mati ütleb:

  Mis sisuliselt tähendab et Euroopa kirikutes kiputakse ignoreerima Jumalat. Sest Jumal ei ole Piibel vaid (Elav) Sõna. Nagu on ka kirjutatud “Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal.” “Ja Jumal ütles:”Saagu valgus!” Ja Sõna sai lihaks ja hakkas kuulutama:”Aeg on täis saanud ja Jumala riik on lähedal. Parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse.” “Jeesus Kristus on seesama eile täna ja igavesti!” “Minu lambad tunnevad minu häält ja järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu ja nad ei hukku iialgi ning keegi ei kisu neid minu käest.””Ja ta ette kogutakse kõik rahvad ja ta eraldab nad üksteisest, otsekui karjane eraldab lambad sikkudest.” Ka Euroopas.

 4. Magnus ütleb:

  Jumal ei olegi Piibel, vaid Jumal ilmutab Ennast oma Sõna, ehk Piibli kaudu ja need inimkonna põhiväärtused, mis on Piiblis kirjas, mis on ilmutatud Jumalast, ignoreeritakse tänapäeva ühiskonnas ja vahest isegi kirikus. Sealt tulenavad kõik need probleemid, mis on põhjustatud samasooliste ja pedede poolt. Siinkohal EI SAAGI MINGIT KOMPROMISSI OLLA!

 5. Jacob von Holtz ütleb:

  Vördsed om ainolt herrat, teie aga olette matsit ja selleks jääteki.Halleluuja!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)