Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Riigihanke tulemused on selgunud

10.02.2009 | | Rubriik: Uudised

Tartu Pauluse Kiriku sihtasutuse väljakuulutatud kahe riigihanke tulemused on selgunud.
4. veebruaril sõlmis sihtasutus lepingu AS Linnaehitusega kirikuhoone alla ehitatava krüpti põranda, vaheseinte ja saali ning krüpti vahelise lae ehituseks. 3,94 miljoni krooni suurune hange hõlmab ka kommunikatsioonide ehitust: ventilatsiooni, elektrisüsteemi ja veevärki, mis hakkavad hiljem teenindama kirikusaali.
Sellega on kätte jõudnud tööde esimene etapp, mis on otseselt seotud kiriku renoveerimisega. Nende tööde lõppemisel tekib esmane mulje tulevasest keldrikorrusest, mille maakiviseinu ja valatavaid betoonpindu hiljem ei krohvita. Krüpti viimistlustööd jäävad juba järgmisesse ehitusetappi.
Raskem oli viie kandidaadi seast välja valida orelifirma, kes hakkab kirikusse ehitama orelit. Esmaspäeval, 9. veebruaril koos olnud komisjon, kuhu kuuluvad Kristel Aer, Hardo Kriisa, Anna Humal, Joel Luhamets ja sihtasutuse juhataja Elo Süld, hindas pika kaalumise järel võitjaks Põhja-Saksamaal tegutseva firma Paschen Kiel Orgelbau. Elo Sülla sõnul olid kõik pakkumised võrdselt head, kuid valik tuli langetada.
Hindamisel kaaluti oreli arhitektuurset sobivust, dispositsiooni, mängupuldi asukohta, firma varasemaid töid, hinda ja materjali. Kieli orelifirma puhul said otsustavaks väga head materjalid, kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe ning varasemad tehtud tööd Soomes, kus kliimatingimused on meie omadega sarnased, selgitas Elo Süld. 55 registri ja 3 manuaaliga orel läheb maksma 14,1 miljonit krooni.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)