Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Riigidelegatsioon viibis Vatikanis

27.04.2005 | | Rubriik: Uudised

25. aprillil jõudis Vatikanist Tema Pühaduse Benedictus XVI ametisse pühitsemise tseremoonialt tagasi riigidelegatsioon eesotsas president Arnold Rüütliga.

 

Delegatsiooni koosseisu kuulus lisaks välisminister Urmas Paetile, Eesti suursaadikule Püha Tooli juures Priit Kolbrele ja Eesti suursaadikule Itaalias Jüri Seilenthalile ka Eesti Kirikute Nõukogu president piiskop Einar Soone.

«Rooma on Rooma – ta oskab külalisi vastu võtta, nii oli see paavst Johannes Paulus II matuse ja Benedictus XVI ametisseseadmise päeval,» jagas piiskop oma vahetuid elamusi. «Imetlusväärne, kuivõrd sujuvalt toimus nii paljude inimeste ja delegatsioonide juhtimine Peetri väljakul. Teistel riikidel on neilt korralduse osas palju õppida,» leidis ta.

President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel said riigipeadena käia ka uut paavsti tervitamas. «See, et president on käinud Vatikanis nüüd juba kahel korral, näitab, kuivõrd tähtsaks peab president kiriku rolli riigis,» märkis Soone.

Kuivõrd mõjutavad kiriklikud sündmused inimeste religioossust, on piiskopi sõnul raske hinnata. «Ühelt poolt on inimeste soov elada kaasa suursündmustele, teisalt mõjutavad liidrid suuri rahvahulki,» arvas ta ja lisas, et see ei tähenda kohe suurenenud religioossust, kui maailm jälgib kiriklike liidrite tegevust.

«Meie liberaalses maailmas on konservatiivsetel vaadetel oma koht,» mõtiskles piiskop. Praegune paavst on nimetanud, et jätkab oma eelkäija teed jagades tema vaateid. «Samas teatas ta, et tahab tegeleda noortega ja nende kõlbelise maailmaga,» vahendas Soone uue paavsti sõnumit. Piiskop Soone edastas paavsti soovi, et tema eest palvetataks.

Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)