Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ridala kiriku päästmine

09.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Ridala kiriku kauaoodatud katuseremont algab lähinädalatel. Kiriku läbijooksvast katusest ja hallitavaist seintest on räägitud juba mitu aastat ja mitu aastat on ka riiklikust pühakodade programmist taotletud raha katuse remondiks. Seni tulemusteta.

Ridala kirik pole mitte lihtsalt pühakoda, vaid kuulub Läänemaa kümne tähtsama vaatamisväärsuse hulka. Ka Eesti mõistes on Ridala märkimisväärne arhitektuuri– ja kultuurimälestis.

Siit tõstatubki küsimus, kes peaks kultuuriväärtuste korrashoiu eest hea seisma. Kirikutel on üldjuhul kogudused, kuid sadu tuhandeid eurosid maksma minevat remonti ei suuda üks maakogudus, kus pole jõukaid annetajaid, omal käel ette võtta. Jääbki loota ainult riigile. Nüüd lõpuks avanesid pühakodade programmi kaudu ka riigi rahakotirauad ja loodetavasti ei sulgu need enne, kui Ridala kirik uue, korraliku katuse peale saab.

Tegelikult pole ka pühakodade programmile midagi ette heita, sest Eesti kirikute remondivajadused on palju kordi suuremad kui riigilt programmile eraldatav raha.

Edasi Lääne Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)