Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Retriit ehk süvi «Õndsad on need, kes …»

20.09.2011 | | Rubriik: Teated

Kui soovid oma vaimseid-füüsilisi jõuvarusid täiendada ning vaimulikku elu süvendada, siis tule 14.–16. oktoobrini Tuuru külas Altmõisa külalistemajas (http://www.altmoisa.ee/ ) toimuvale retriidile.
Retriit on avatud kõigile huvilistele, Altmõisa külalistemaja sobib retriidi läbiviimiseks imehästi, kuna maja ülesandeks on teenida inimest tervikuna, aidata teda kolmel tasandil – nii kehalises ja hingelises tervenemises kui ka vaimuavaruse saavutamisel just sellisel määral, nagu iga külaline soovib või vajab.
Retriit – maakeeli süvi – on taasavastatud vana kristlik tava mõneks ajaks tagasi tõmbuda igapäevaelu rutiinist ja miljööst, et vaikuses ennast uurida ja Jumalaga kohtuda.
Elame kaks ööpäeva palvetava osaduskonnana ning sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Süvil saab puhata efektiivsusest ja lülitada end välja infotulvast ning stiimulite mürast, et teha ruumi millelegi suuremale. Palverütm ja vaikus kannavad, jalutuskäigud ja meditatsioonid aitavad mõtiskleda oma elu üle ning uuendada suhet Jumalaga.
Retriidi viivad läbi Kristel Põder ning Urmas Nagel, kes on omandanud retriidijuhendaja pädevuse Soomes.
Osavõtutasu 115 eurot (sisaldab täispansioni külalistemajas, retriidiprogrammi ja -materjale).
Kohtade arv on piiratud. Registreerida (eelistatult telefonitsi) 10. oktoobriks:
Kristel Põder (tel 5390 3331magnoolia@gmail.com) või Urmas Nagel (tel 5615 8776 urmas.nagel@eelk.ee)
Palve osalejale: korralda oma kodune ja tööelu nõnda, et retriidi ajaks oleks mobiil välja lülitatud; loe läbi Anselm Grüni raamat «Vaikimisest» (Johannes Esto Ühing 2009, vt http://www.johannes.ee/kirjastus/book.php?code=82 ); kirjelda oma ootusi ja kui on, siis varasemaid kokkupuuteid retriidiga või vaikuses olemisega e-kirja teel 10. oktoobriks allakirjutanule.
Kristel Põder

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)