Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Retriit ehk süvi «Ega süüdata ka lampi ja panda vaka alla …» (Mt 5:15)

18.01.2012 | | Rubriik: Teated

Kui soovid korraks argipäevast välja astuda, oma vaimseid-füüsilisi jõuvarusid täiendada ning vaimulikku elu süvendada, siis tule 3.–5. veebruaril Läänemaal Altmõisa külalistemajas (http://www.altmoisa.ee/)  toimuvale retriidile ehk süvile.
Sisemisel teekonnal keskendume seekord küünlapäevaselt valguse temaatikale. Süvi on avatud kõigile huvilistele.
Retriit on taasavastatud vana kristlik praktika mõneks ajaks tagasi tõmbuda igapäevaelu rutiinist ja miljööst eraldatud paika ning vaikusesse eneseuurimiseks ja Jumalaga kohtumiseks.
Meiegi elame kaks ööpäeva koos palvetava osaduskonnana ning sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Retriidi ajal saab puhata efektiivsusest ja kiiretempolisest elust, lülitada end välja infotulvast ja stiimulite mürast, et teha ruumi millelegi suuremale. Palverütm ja vaikus kannavad, jalutuskäigud looduses kosutavad, meditatsioonid nii üksi kui üheskoos aitavad mõtiskleda oma elu üle ning uuendada suhet Jumalaga.
«Vaikuse liikumise eesmärgiks on üheltpoolt püüdlemine autentse usulise kogemuse poole ning teisalt eheda inimeseksolemise viisi leidmine,» kirjutab Soome retriiditeoreetik ja -praktik Heikki Kotila.
Retriidi viivad läbi TÜ doktorant Kristel Põder ning pastor Urmas Nagel, kes on omandanud retriidijuhendaja pädevuse Soomes.
Algus: saabumine 3. veebruar kl 17–18.
Lõpp: 5. veebruar kl 16.
Osavõtutasu 115 € (sisaldab täispansioni külalistemajas, retriidiprogrammi ja -materjale).
Kohtade arv on piiratud.
Registreerumine (eelistatult telefonitsi) 30. jaanuariks: Kristel Põder,  tel 5390 3331,  magnoolia@gmail.com või Urmas Nagel, tel 5615 8776, urmas.nagel@eelk.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)