Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Repliik. Viljandimaal kõnnib valetav noormees

20.01.2009 | | Rubriik: Arvamus

Kurb on, et aeg-ajalt tuleb inimesi inimeste eest hoiatada. Aga midagi pole parata – kiriku leiavad üles ka petised.
Möödunud aasta lõpus pöördus minu poole noormees, kes tunnistas, et tal on viimases staadiumis kopsuvähk ja ta tunneb vajadust end ristida. Ristisin ja leeritasin noormehe. Mõne aja pärast ilmus ta jälle ning palus mõneks päevaks peavarju, sest teda jahtivat segastel asjaoludel kurjad kantpead, kes on temalt kõik dokumendid ära võtnud. Uusi ei saa ka teha, sest ta on kolm korda lubadeta sõidu eest vahele jäänud ja nüüd järgneks kriminaalkaristus, aga vanglas ei tahaks surra. Lubasin tal olla koguduse saunas.
Siis hakkas noormees rääkima, et tal on kiiresti raha vaja. Andku ma talle 15 000 krooni ja tema kannab Interneti-pangast veel suurema summa tagasi (ta ei saa dokumentideta pangast raha kätte).
Minul ei olnud võimalik raha anda, aga üks kohalik mees, kellega ta oli tutvunud, läks õnge ja andis 17 000 krooni. Enne raha üleandmist tegi noormees Internetis oma pangast raha laenajale ülekande ja näitas arvutiekraanilt, et makse on sooritatud. Nüüdseks on selgunud, et tegemist on seks otstarbeks loodud libaprogrammiga. «Ülekandeid» teeb ta reedeõhtuti, sest siis on esmaspäevani lisaaega, kuna nädalavahetustel pankadevahelist rahaliikumist ei toimu. On välja tulnud, et sellisest tegevusest mees elabki. Kui raha otsas, võib ta sarnase looga tulla ka teie ukse taha.

Kalle Gaston,
Karksi koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)